Mladí Slováci zdolali Rakúsko. Záchranu majú na dosah

02.01.2010, 21:26
Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zdolali v sobotňajšom zápase skupiny o záchranu na MS v Kanade rakúskych reprezentantov 3:2 a sú blízko k udržaniu sa v elitnej kategórii.

Zverenci trénera Štefana Mikeša v úvodnom dejstve dominovali a dostali sa do vedenia 2:0. V druhej tretine však Rakúšania pridali na obrátkach a dokázali vyrovnať, o výhre Slovenska tak rozhodol až gól Andreja Šťastného zo 41. minúty.

Slovákom tak na definitívu záchrany stačí, aby v nedeľňajšom zápase nevyhrali Lotyši v riadnom hracom čase nad Českom. V opačnom prípade rozhodne o ich osude až záverečný pondelkový duel s Českom.

Slovensko – Rakúsko 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 7. Tatar (Viedensky, Hraško), 15. Pánik (Hraško, Tatar), 41. Šťastný (Hudáček) – 23. Kristler (Schneider, Kainz), 34. Heinrich (Kristler, Ulmer). Rozhodcovia: Burchell (Kan.), Laaksonen (Fín.) – Šichanov (Rus.), Tillerkvist-Jonson (Švéd.), vylúčení na 2 min.: 7:6, navyše Pallestrang (Rak.) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Slovensko: Halász - Štajnoch, Rais, Šiška, Marinčin, Hraško, Jankovič - Tatar, Viedenský, Pánik - Bakoš, Hudáček, Štastný - Mlynarovič, Illo, Gašparovič - Gerhát, Grošaft, Lapšanský

Rakúsko: Hirn - Ulmer, Scholz, Pallestrang, Hartl, Zorec, Muhlstein, Untergaschnigg, Isopp - Komarek, Kristler, Heinrich - Hofer, Maier, Wolf - Unterweger, Pöck, Korner - Schneider, Kainz

Mladí Slováci nastúpili proti súperovi ofenzívne naladení a už v prvej minúte mal výbornú šancu Pánik, no strela z jeho hokejky skončila na Hirnovej žŕdke. Zverenci trénera Štefana Mikeša pokračovali v tlaku ešte v ďalších minútach, no hra sa postupne vyrovnala a aj Rakúšania sa dostali na dostrel Halászovej bránky. V 7. minúte však išiel na trestnú lavicu Muhlstein a Slováci využili hneď svoju prvú presilovku v zápase, keď sa trafil Tatar. Početnú výhodu mali aj Rakúšania, no nedokázali sa udržať v pásme a Halásza v bránke takmer neohrozili. Naopak v 15. minúte sa opäť presadil elitný útok Slovenska a Pánik zvýšil na 2:0. Rakúšania, ktorí v úvodnom dejstve iba päťkrát vystrelili, však do druhej časti nastúpili oveľa agresívnejšie a od Halász mal od začiatku veľa práce. Ich tlak priniesol úspech v 23. minúte, keď sa po prihrávke Schneidera trafil Kristler. Rakúšania mali v ďalšom priebehu k dispozícii aj dve presilovky a pri tej druhej skončila Hoferova dorážka na žŕdke. Vyrovnanie však prišlo v 34. minúte. Kristler tvrdo vystrelil a Heinrich dorazil puk za Halászov chrbát. V závere tretiny mohol padnúť gól aj na druhej strane, no pri presilovke 5:3 sa neujali šance Viedenského ani Pánika. Slováci sa však dočkali v úvode záverečného dejstva, keď sa už po 27 sekundách presadil Šťastný a svoj tím poslal do vedenia. V ďalšom priebehu si oba tímy vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, no skóre sa tak nemenilo a Slováci si pripísali do tabuľky ďalšie tri body.

Tabuľka skupiny o záchranu:
1. SLOVENSKO 2 2 0 0 0 11:5 6
2. Česko 1 1 0 0 0 7:1 3
3. Lotyšsko 1 0 0 0 1 3:8 0
4. Rakúsko 2 0 0 0 2 3:10 0

01 - Modified: 2024-05-04 05:08:45 - Feat.: - Title: V Kanade zadržali troch Indov v spojitosti so smrťou sikhského aktivistu 02 - Modified: 2024-05-03 18:49:28 - Feat.: - Title: Úvod vyzeral famózne, potom prišlo poľavenie. Slováci si však bez problémov poradili s Poľskom 03 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 04 - Modified: 2024-04-30 14:43:42 - Feat.: - Title: Slovenskí hokejisti do 18 rokov suverénne porazili Nórov 11:1, postupujú do štvrťfinále 05 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita
04. máj 2024 10:46