Zuzulová ovládla FIS slalomy

08.01.2010, 13:50

Veronika Zuzulová vyhrala v piatok aj druhý slalom FIS-pretekov v rakúskom St. Johann im Pongau. Deň predtým takmer roku spoznala pocit víťazstva v medzinárodnej slalomovej súťaži. V oboch súťažiach zdolala aj niektoré kolegyne zo svahov Svetového pohára.

Zuzulová vyhrala najprv pred Kanaďankou Brigitte Actonovou (+0,29) a Američankou Sarah Schleperovou (+0,83), tieto súperky si v piatok poradie vymenili a zaostali 62 stotín resp. 1,10 s. V koeficientálnom renkingu FIS to slovenskej zjazdárke prinieslo cenné body, nie pre samotné víťazstva, ale vďaka zdolaniu súperiek, ktoré sú rebríčkovo pred ňou. Zuzulová naposledy vyhrala dva FIS-slalomy vo Vrátnej a v rakúskom Leogangu (22. januára), medzitým až do konca kalendárneho roka sa natiahla séria 7 neúspešných vystúpení v SP i Európskom pohári. Až nový rok jej priniesol šťastie 15. miestom v slalome SP v Záhrebe a následne dvoma prekvapujúcimi prienikmi v dvoch obrovských slalomoch série FIS, kde sa s vysokým štartovým číslom prepracovala na 13. respektíve 9. miesto.

Po štvrtkovom víťazstve pre TASR vyhlásila: "Mala v prvom kole po čase dobré štartové číslo štyri, ale aj tak to bol boj. Na mäkkej trati som spravila viacero chýb a v nájazde do cieľovej časti som takmer vypadla. Bola som prekvapená, že som mala najrýchlejší čas, ale zrejme aj ostatné pretekárky mali s traťou čo robiť. No a druhá jazda, to bol pravý test. Išla som s tridsiatkou a na rozbitom povrchu to nebola žiadna zábava. Dalo to zabrať. O to som šťastnejšia, že sa mi to podarilo."

V prvý deň súťaž dokončilo len 46 pretekárok, medzi nimi na 12. mieste Slovenka Barbora Lukáčová. Naopak, neuveriteľne veľa, až 76 štartujúcich slalom nedokončilo, z toho tri Slovenky. O 24 hodín skončila Škvarková na 19. mieste, Lukáčová bola 21. Timotej Zuzula zdôraznil, že tamojšia trať profilovo nezaostáva za parametrami slalomového kopca vo Flachau, kde sa jeho dcéra 12. januára predstaví v ďalších pretekoch SP.

01 - Modified: 2024-01-20 17:23:24 - Feat.: - Title: V Jasnej sa zranil aj Adam Žampa. Možno mi to ukončí sezónu, vraví 02 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno 03 - Modified: 2024-01-20 10:30:08 - Feat.: - Title: Vlhová nedokončila prvé kolo obrovského slalomu v Jasnej, odviezli ju vrtuľníkom. Trať je tažká, hodnotí Žampa 04 - Modified: 2024-01-07 13:05:46 - Feat.: - Title: Petra Vlhová ovládla slalom v Slovinsku a dotiahla sa na Mikaelu Shiffrinovú 05 - Modified: 2024-01-07 10:07:52 - Feat.: - Title: Vlhová vedie po prvom kole slalomu v Kranjskej Gore, Shiffrinová vypadla
03. máj 2024 22:54