Neapol vyhral v Bergame, Hamšík asistoval z rohu

06.01.2010, 16:25
Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v stredajšom zápase 18. kola talianskej ligy na ihrisku Atalanty Bergamo 2:0 a v Serii A poskočili už na 4. miesto, ktoré znamená účasť v predkole Ligy majstrov.

Vedúci gól futbalistov spod Vezuvu dal v 7. minúte Fabio Quagliarella, skóre zápasu spečatil po rohovom kope slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka hlavou Michele Pazienza.

Futbalisti Neapolu ťahajú v Serii A už sériu 12 zápasov bez prehry (sedem výhier a päť remíz), pričom naposledy okúsili trpkosť prehry ešte 4. októbra na Olympijskom štadióne v Ríme s AS (1:2). Pod vedením trénera Waltera Mazzariho však ešte Neapol v lige neprehral.

V toskánskom derby prehrala posledná Siena s AFC Fiorentina vysoko 1:5. Hostia rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď v 37. minúte viedli už 3:0.

Cagliari Calcio - AS Rím 2:2 (0:0)
Góly: 90. Conti, 90. Lopez - 52. Pizzaro (11 m), 65. Perrotta.

Catania Calcio - FC Bologna 1:0 (0:0)
Gól: 81. Spolli.

Lazio Rím - AS Livorno 4:1 (0:1)
Góly: 48. a 55. Floccari, 72. Rocchi, 90. Kolarov - 7. Bergvold. ČK: 90. Perticone (AS Rím).

FC Parma - Juventus Turín 1:2 (1:2)
Góly: 25. Amoruso - 3. Salihamidžič, 39. Castellini (vlastný). ČK: 74. Caceres (Juventus).

Sampdoria Janov - US Palermo 1:1 (1:1)
Góly: 42. Cassano - 41. Cavani.

AC Siena - ACF Fiorentina 1:5 (0:3)
Góly: 84. Maccarone (11 m) - 5. Kroldrup, 29. Santana, 37. a 66. Gilardino, 79. Mutu.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
18. apríl 2024 08:13