TASR/AP

Černák má na dosah Stanley Cup, pri výhre Tampy asistoval

03.07.2021, 07:30
Erik Černák si okrem asistencie pripísal aj jeden plusový bod, počas 23:06 minút na ľade rozdal štyri bodyčeky.

Hokejistov Tampy Bay Lightning delí už iba jedno víťazstvo od zisku Stanleyho pohára. Obhajca trofeje triumfoval v noci na sobotu v treťom dueli finále play off NHL na ľade Montrealu Canadiens 6:3 a v sérii vedie 3:0 na zápasy.

Slovenský obranca Erik Černák prispel k víťazstvu "bleskov" asistenciou. Jeho krajan Tomáš Tatar opäť chýbal v zostave Canadiens.

Tampa si opäť poradila aj bez zraneného útočníka Alexa Killorna. K výhre jej pomohol Tyler Johnson dvomi gólmi, vrátane víťazného, Nikita Kučerov a Victor Hedman zaznamenali zhodne po góle a asistencii a Ondřej Palát dvakrát asistoval.

Černák si okrem asistencie pripísal aj jeden plusový bod, počas 23:06 minút na ľade rozdal štyri bodyčeky. Tampa môže spečatiť zisk titulu už v noci na utorok, keď je v montrealskom Bell Centre na programe štvrtý zápas série.

finále play off NHL
tretí zápas /na štyri víťazstvá/:
Montreal - Tampa Bay 3:6 /ČERNÁK za hostí 0+1/
/stav série: 0:3/

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 13:43