Česi rozstrieľali Lotyšov, Slováci sa zachránili

04.01.2010, 08:45
Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa udržali v elitnej kategórii MS. V nedeľu o tom rozhodlo víťazstvo Česka v skupine o záchranu nad Lotyšskom 10:2.

Slováci i Česi majú na konte zhodne po šesť bodov a v záverečnom vzájomnom zápase si zahrajú o konečné siedme miesto.

Česko - Lotyšsko 10:2 (5:0, 2:2, 3:0)

Góly: 3. Knotek (Káňa, Vincour), 4. Ostřížek (Kempný, Voráček), 15. Novotný (Kousal, Nestrašil), 19. Poletín (Kempný, Ostřížek), 20. Káňa (Vincour, Knotek), 26. Knotek (Nestrašil, Kousal), 39. Kousal (Kovář), 44. Jeřábek (Kubalík, Kousal), 54. Kubalík (Novotný), 59. Knotek (Jeřábek) - 23. Vilkoits (Kalnins), 34. Vilkoits (Mickevics, Vigners). Rozhodcovia: Johansson (Švéd.), Zalaski - Traub (obaja Kan.), Wirth (Švajč.), vylúčení na 2 min: 8:7, navyše Káňa (ČR) 10 min za hodenie rukavíc, presilovky: 4:0, oslabenia 1:0

Českí hokejisti už v úvode zápasu ukázali, že si nechcú nechať záchranárske práce na záverečný zápas so Slovenskom. Po 4. minútach hry vyhrávali už 2:0, keď sa presadili Knotek a Ostřížek. Do konca úvodného dejstva pridali ešte tri presné zásahy a prakticky rozhodli o svojom triumfe. V druhej časti Česi poľavili a svojmu súperovi dovolili vyrovnať hru. Lotyši to využili na strelenie dvoch gólov zásluhou Vilkoitsa, ale Česi dokázali vždy odpovedať a tak sa druhé dejstvo skončilo zmierlivo 2:2. Od úvodu záverečnej časti však Česi opäť zavelili do útoku a v 44. minúte upravil na 8:2 Jeřábek. O niekoľko minút neskôr mohol pridať deviaty gól zo samostatného nájazdu Kubalík, no neuspel a presadil sa až počas presilovky v 54. minúte. Na konečných 10:2 upravil minútu pred koncom Knotek, ktorý tak skompletizoval svoj hetrik.

19.00 Česko - Slovensko, 23.00 Lotyšsko - Rakúsko

01 - Modified: 2024-04-26 09:59:26 - Feat.: - Title: Český miliardár Křetínský vstupuje do oceliarskej divízie Thyssenkrupp 02 - Modified: 2024-04-25 14:12:33 - Feat.: - Title: Švédsko na budúci rok vyšle svojich vojakov do Lotyšska v rámci síl NATO 03 - Modified: 2024-04-25 08:58:51 - Feat.: - Title: Ďalší odchod z Fialovej vlády, končí ministerka pre vedu a výskum 04 - Modified: 2024-04-25 09:04:50 - Feat.: - Title: Mrazy v Česku boli pre ovocinárov fatálne, mnohí hlásia stopercentnú škodu 05 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul
26. apríl 2024 17:22