Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2010, 16:21

Serena chce hrať na olympiáde v mixe s Roddickom alebo Bryanovcami

Americká tenistka Serena Williamsová prejavila záujem hrať na OH 2012 v Londýne v miešanej štvorhre spoločne s krajanom Andy Roddickom. Na OH 2000 v Sydney aj na OH 2008 v Pekingu triumfovala Serena vo štvorhre žien spoločne so sestrou Venus Williamsovou.

Mix pribudol do programu OH 2012 minulý rok, vo vyraďovacej fáze sa stretne 16 párov. "V prvom rade dúfam, že ma vyberú do olympijského tímu," uviedla S. Williamsová po štvrtkovej výhre nad Petrou Kvítovou v 2. kole Australian Open. "Musím začať hrať trochu mix, aby si na to moje telo zvyklo. Postupne na to čoraz častejšie myslím, rovnako na výber partnera, ktorý je dôležitý," povedala mladšia z dua sestier Williamsových. Ideálnym partnerom pre mix by bol podľa nej finalista minuloročného Wimbledonu Andy Roddick: "Samozrejme, že Andy. Zažili sme spolu veľa zábavy na kurte aj mimo neho. Už sme o tom aj prehodili reč, takže uvidíme. Ak Andy nebude hrať, prichádzajú do úvahy ďalší americkí hráči. Vysokí Američania."

Podľa uvedených indícií sa zámorské média domnievajú, že so Serenou Williamsovou by mohli hrať aj John Isner (2,06 m) alebo Sam Querrey (1,98 m). Williamsová však súčasne dodala, že na zozname má aj mená bratov Boba a Mike Bryanovcov. "S veľkou radosťou by som hrala aspoň s jedným z bratov Braynovcov. Myslím, že aj Venus sa posnaží získať do mixu jedného z nich," uzavrela Williamsová.

Informovala agentúra Reuters.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.