Zuzulová zvíťazila v slalome FIS

07.01.2010, 14:52

Po takmer roku spoznala Veronika Zuzulová opäť pocit víťazstva v medzinárodnej slalomovej súťaži. Vo štvrtok v rakúskom St. Johann im Pongau zdolala vo FIS-pretekoch aj niektoré kolegyne zo svahov Svetového pohára.

Zuzulová vyhrala pred Kanaďankou Brigitte Actonovou (+0,29) a Američankou Sarah Schleperovou (+0,83). V koeficientálnom renkingu FIS jej to prinieslo cenné body, nie pre samotné víťazstvo, ale vďaka zdolaniu súperiek, ktoré sú rebríčkovo pred ňou. Zuzulová naposledy vyhrala dva FIS-slalomy vo Vrátnej a v rakúskom Leogangu (22. januára), medzitým až do konca kalendárneho roka sa natiahla séria 7 neúspešných vystúpení v SP i Európskom pohári. Až nový rok jej priniesol šťastie 15. miestom v slalome SP v Záhrebe a následne dvoma prekvapujúcimi prienikmi v dvoch obrovských slalomoch série FIS, kde sa s vysokým štartovým číslom prepracovala na 13. respektíve 9. miesto.

"Tentoraz som mala v prvom kole po čase dobré štartové číslo štyri, ale aj tak to bol boj. Na mäkkej trati som spravila viacero chýb a v nájazde do cieľovej časti som takmer vypadla. Bola som prekvapená, že som mala najrýchlejší čas, ale zrejme aj ostatné pretekárky mali s traťou čo robiť. No a druhá jazda, to bol pravý test. Išla som s tridsiatkou a na rozbitom povrchu to nebola žiadna zábava. Dalo to zabrať. O to som šťastnejšia, že sa mi to podarilo," vyznala sa pre TASR Zuzulová. Jej otec Timotej Zuzula zdôraznil, že tamojšia trať profilovo nezaostáva za parametrami slalomového kopca vo Flachau, kde sa jeho dcéra 12. januára predstaví v ďalších pretekoch SP.

01 - Modified: 2024-01-20 17:23:24 - Feat.: - Title: V Jasnej sa zranil aj Adam Žampa. Možno mi to ukončí sezónu, vraví 02 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno 03 - Modified: 2024-01-20 10:30:08 - Feat.: - Title: Vlhová nedokončila prvé kolo obrovského slalomu v Jasnej, odviezli ju vrtuľníkom. Trať je tažká, hodnotí Žampa 04 - Modified: 2024-01-07 13:05:46 - Feat.: - Title: Petra Vlhová ovládla slalom v Slovinsku a dotiahla sa na Mikaelu Shiffrinovú 05 - Modified: 2024-01-07 10:07:52 - Feat.: - Title: Vlhová vedie po prvom kole slalomu v Kranjskej Gore, Shiffrinová vypadla
03. máj 2024 23:58