Slováci bez bodu. Halák nechytal

21.01.2010, 06:49

Hokejisti Edmontonu prehrali v zámorskej NHL v noci na štvrtok už deviaty zápas v poradí. V súboji s divíznym rivalom z Vancouveru podľahli na vlastnom ľade 2:3 po predĺžení. Nepresadil sa ani jeden z dvojice Slovákov v akcii - domáci Ľubomír Višňovský si pripísal iba jeden neúspešný strelecký pokus a útočník hostí Pavol Demitra vo svojom druhom vystúpení v sezóne skončil s nulami vo všetkých individuálnych štatistikách.

O víťaznú strelu sa v 2. minúte extradejstva postaral Daniel Sedin, jeho švédska dvojička Henrik mu na gól prihrala a zvýraznila svoj náskok v ligovej tabuľke kanadského bodovania, kde kraľuje s celkovým súčtom 70.

Brankársky veterán z New Jersey Martin Brodeur zneškodnil všetkých 22 striel Floridy a zaznamenal už 30. víťazstvo a siedme čisté konto v sezóne. "Mojím cieľom nie sú žiadne vychytané nuly, ale jednoducho víťazstvá. Keď sa pritom podarí udržať aj čistý štít, beriem to, ale nie je to dôležité. Podstatné je, že po troch prehrách v priebehu troch dní sme opäť zvíťazili," vyhlásila predpokladaná kanadská jednotka na zimnej olympiáde vo Vancouveri. Brodeur je autorom viacerých gólmanských historických rekordov súťaže - v počte odohraných zápasov (1045), víťazstiev (587), zápasov bez inkasovaného gólu (108), či odchytaných minút (61.697). Prehra 0:2 pre Panthers znamenala ukončenie trojzápasovej víťaznej šnúry.

V bránke trápiaceho sa Montrealu proti St. Louis dostal opäť prednosť pred Slovákom Jaroslavom Halákom prednosť Carey Price a hoci Canadiens sa podarilo zlikvidovať dvojgólové manko, nakoniec v predĺžení bluesmanom podľahli (3:4). Rozhodujúci gól vsietil v 64. minúte Andy McDonald.

výsledky: New Jersey - Florida 2:0, Montreal - St. Louis 3:4 pp, Edmonton - Vancouver 2:3 pp

01 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 03 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 04 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 05 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom
23. apríl 2024 19:29