Päť dôvodov, prečo sme zažili hokejovú blamáž

13.02.2014, 16:13
lmlm
Krutá pätnásťminútovka či katastrofálne chyby. Aj preto naši hokejisti prehrali s USA 1:7.

1. Neuveriteľné chyby v obrane
Pri prvom góle sa zdržali hráči pri striedačke. Pri štvrtom góle sme nevedeli dostať puk do bezpečia a hneď nato sme nepokryli obrancu. Aj takéto chyby nás v tomto zápase totálne zrazili. Bohužiaľ. Naša obrana bola katastrofálna, na veľkom klzisku sme rýchlemu súperovi absolútne nestíhali. Najhoršie obstáli obrancovia Milan Jurčina a Martin Marinčin, ktorí mali štyri mínusové body.

2. Prepásli sme vhodný moment
Ten prišiel hneď na začiatku druhej tretiny. Tomáš Tatar vyrovnal nádherným gólom na 1:1. To malo našich hráčov nakopnúť a mali sa pustiť do súpera. Američania hneď po vyrovnávajúcom góle pridali a dvomi presnými zásahmi nás zrazili na kolená. Od stavu 1:3 už potom naše mužstvo neexistovalo.

Prečítajte si aj: Fiasko na úvod. Slováci utŕžili od USA debakel

3. Halák nechytil nič navyše
Má byť hlavnou oporou Slovenska na olympiáde. Ale v prvom zápase to nenaplnil. Brankár Jaroslav Halák síce nič nepokazil a za žiadny gól nemohol, ale nechytil nič navyše, čím by dodal nášmu tímu sebavedomie. A v 35. minúte po tom, ako dostal piaty gól, ho tréneri stiahli z ľadu a zápas dopozeral na lavičke. Peter Budaj však hneď pár sekúnd po jeho príchode na ľad inkasoval.

4. Krutá pätnásťminútovka
Šesť gólov za pätnásť minút. Slováci prežili jednu z najhorších tretín v ére samostatnosti. Počas tejto doby sa náš tím úplne zosypal, a preto utŕžil debakel.

5. Naše nevyužité šance
Nebolo ich veľa, ale dôvodom potupnej prehry sú aj naše nevyužité šance. Dvakrát mal výbornú príležitosť Pánik, v dobrej šanci bol ešte v prvej tretine Marián Hossa, ale mali sme aj ďalšie gólové príležitosti. Brankár USA Jonathan Quick bol však oporou v bráne favorita a inkasoval iba raz.

01 - Modified: 2023-11-27 14:18:39 - Feat.: - Title: Ruským letoviskom Soči sa po búrke prehnali obrie vlny. Na Kryme veľká voda zničila zákopy 02 - Modified: 2023-10-14 14:07:08 - Feat.: - Title: Rusko naďalej útočí pri Avdijivke na východe Ukrajiny, Moskva eviduje nálety dronov na Soči 03 - Modified: 2023-09-20 09:51:55 - Feat.: - Title: Veľký požiar v Putinovom obľúbenom letovisku, sklad s palivom mal zasiahnuť dron 04 - Modified: 2023-04-24 09:00:48 - Feat.: - Title: Namiesto chľastu kompót. Ako vyzerá dovolenka v ruskom letovisku Soči 05 - Modified: 2022-08-12 10:43:05 - Feat.: - Title: Vojna kazí Rusom dovolenky. Manželka odíde, ja zostanem doma a kúpim si vodku, hovorí jeden z nich
24. apríl 2024 12:06