Odkaz Nórov na Slovensko: Máme o čo hrať, Bielorusov chceme zdolať

12.05.2015, 00:00

Slovenskí hokejisti ostali v hre o postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta až do posledného dňa základnej skupiny. Vďačia tomu Fínom, ktorý vo včerajšej nervydrásajúcej dráme dokázali zdolať Bielorusko 3:2 po samostatných nájazdoch. Bielorusom pritom stačil zisk dvoch bodov, aby definitívne ukončili slovenské postupové sny.

A počas šiestich minút tretej tretiny dokonca držali v rukách všetky tri. No na otvárací zásah Jevgenija Koviršina zareagovali Fíni dvoma zásahmi v priebehu jednej minúty.

Keď už sa zdalo, že Bielorusi prehrajú a odídu zo súboja bez bodu, 31 sekúnd pred koncom ich už pri hre do brankára vrátil do postupovej hry Alexej Kaľužnij.

V následnom predĺžení sa postupového zásahu Bielorusi nedočkali a v samostatných nájazdoch excelovali Fíni, ktorí premenili všetky tri pokusy. Otázku, či budú hrať v dnešnom zápase proti Bielorusku Norí naplno, nepriamo zodpovedal nórsky útočník Robin Dahlström – spoluhráč slovenského gólmana Júliusa Hudáčka zo švédskeho Örebra. „Oni potrebujú body do tabuľky svetového rebríčka.

Mužstvá medzi 9. a 11. miestom totiž budú hrať olympijskú kvalifikáciu na domácom ľade,“ skonštatoval najužitočnejší hráč tohto ročníka švédskej najvyššej súťaže. Nemyslite si, že Hudáček sa so spoluhráčom skontaktoval kvôli tomu, aby mu vysvetlil ako moc potrebuje náš tím pomoc od Nórska. „Zavolal som mu, pretože som potreboval lístok pre otca na ich zápas proti Bielorusku. Odkázal mi, že pôjdu za víťazstvom kvôli tej olympijskej kvalifikácii,“ skonštatoval Hudáček.

Napriek dramatickému priebehu sa napokon včerajší duel Fínov s Bielorusmi odohral podľa ideálneho scenára. Bielorusi sa dostali do vedenia a takmer 20 minút naplno dresli s vidinou zisku dvoch postupových bodov. Nepodarilo sa.

Len 17 hodín po tomto súboji dnes nastúpia proti oddýchnutému Nórsku, ktoré malo včera voľno. No ak by aj náhodu Nóri dokázali poraziť súpera v riadnom hracom čase, Slováci musia v záverečnom súboji proti USA vyhrať za tri body.

Dnešný program v Ostrave

12.15 hod. Nórsko – Bielorusko

– pre udržanie postupových šancí Slovensko potrebuje, aby Nóri zvíťazili v riadnom hracom čase

16.15 hod. USA – Slovensko

– ak predchádzajúci duel skončí víťazstvom Nórska, stačí našim hokejistom jediné – vyhrať s USA za tri body a sú vo štvrťfinále MS

20.15 hod. Fínsko – Rusko

01 - Modified: 2007-05-30 06:47:37 - Feat.: 0 - Title: Hrbatého vyradil v prvom kole outsider
01 - Modified: 2024-04-25 15:05:06 - Feat.: - Title: Bielorusko tvrdí, že zmarilo útok dronov z Litvy. Vilnius to označil za nezmysel 02 - Modified: 2024-04-25 14:07:07 - Feat.: - Title: Bielorusko tvrdí, že zabránilo dronovým útokom z Litvy. Vilnius to odmieta 03 - Modified: 2024-04-23 07:48:24 - Feat.: - Title: Ukrajinec sa chcel vyhnúť povolaniu do vojny. Cez rieku preplával na nafukovačke do Bieloruska 04 - Modified: 2024-04-19 22:00:30 - Feat.: - Title: Bieloruskí hackeri útočili na závod na výrobu hnojív, aby vyvinuli tlak na vládu 05 - Modified: 2024-04-19 19:38:51 - Feat.: - Title: Elektromobily by mohli v Nórsku do roku 2026 vytlačiť z vrcholu diesely
25. apríl 2024 19:14