Ďalšia prekážka pre Slovákov. Pekka Rinne chytá vo famóznej forme

08.05.2015, 10:40

Fantastickú formu má na hokejovom šampionáte fínsky brankár Pekka Rinne. Na turnaji vychytal tretiu "nulu" v rade a dokopy neinkasoval už dlhých 193 minút a 41 sekúnd.

Fíni odštartovali účinkovanie v ostravskej B-skupine nečakane hladkou prehrou 1:5 s USA. Facka na úvod im pomohla, lebo v ďalšom priebehu vybojovali tri víťazstvá nad papierovo ľahšími súpermi, pri ktorých bol hlavnou oporou Rinne. Brankár Nashvillu Predators najprv vynuloval Dánov (3:0), následne Nórov (5:0) a vo štvrtok aj Slovincov (4:0).

"Samozrejme, že to pomôže brankárovi upevniť si sebavedomie, keď si udrží čisté konto, no treba pochváliť aj spoluhráčov, ktorí odviedli kus poctivej roboty. Uľahčili mi prácu a za to im treba poďakovať," povedal po zápase so Slovinskom Rinne, ktorého na MS naposledy prekonal Američan Nick Bonino v 47. minúte úvodného duelu. "Na Pekkovu nulu sme nijako zvlášť nehrali ani nemysleli. Iba sme na ľade robili to, čo sme mali. Hlavné boli tri body," uviedol krídelník Leo Komarov, autor prvého gólu Fínska.

Aj keď výsledky vyzerajú byť jednoznačné, uplynulé tri zápasy boli pre Rinneho výzvou. "Pri niektorých situáciách som musel byť v strehu. Na druhej strane, vyskytli sa aj pasáže, keď na mňa nešla desať minút žiadna strela. Naši útočníci to nemali ľahké, súperi zodpovedne bránili a hrali dobre. Treba vyzdvihnúť našu hru v oslabeniach, v ktorých sme toho protivníkom veľa nedovolili," vrátil sa k odohratým stretnutiam brankár, ktorý má úspešnosť zásahov 94,67 percenta a priemer 1,01 gólu na zápas.

Rinne má zatiaľ plnú dôveru trénera Kariho Jalonena, keď štartoval vo všetkých štyroch zápasoch "Suomi" na šampionáte. Vicemajstri sveta z Minska sa aj jeho zásluhou vrátili na postupové pozície, aktuálne majú na konte deväť bodov, o jeden menej ako vedúci tím skupiny Bielorusko. Najbližšie narazia v sobotu o 16.15 na Slovákov, ktorí potrebujú nutne bodovať.

01 - Modified: 2007-05-28 09:26:38 - Feat.: 0 - Title: Mikloš: Rozhodnutie súdu berie na vedomie
01 - Modified: 2016-01-27 10:31:51 - Feat.: - Title: Fínsko a Rusko posilňujú cezhraničnú spoluprácu kvôli migračnej kríze 02 - Modified: 2016-01-17 20:03:30 - Feat.: - Title: V bazéne sa nesledujú ženy. Vo Fínsku zakázali vstup utečencom 03 - Modified: 2016-02-12 09:40:36 - Feat.: - Title: Vikingskí bojovníci chcú ochrániť Fínsko pred migrantmi. Úradom sa to nepáči 04 - Modified: 2016-01-15 09:47:02 - Feat.: - Title: Euro zráža Fínsko na kolená. Rizikom môže byť aj pre Slovensko 05 - Modified: 2016-01-12 14:25:46 - Feat.: - Title: Sever Európy má strach z Ruska, premiéri sa rozhodli konať
16. apríl 2024 10:02