Česi dopadli ešte horšie ako naši, dostali debakel od USA

02.01.2016, 21:03

Hokejisti Ruska narazia v semifinále MS hráčov do 20 rokov v Helsinkách na reprezentantov USA. Američania v záverečnom štvrťfinálovom súboji rozdrvili Čechov aj zásluhou hetriku Austona Matthewsa 7:0. Vicemajstri sveta Rusi sa nadreli na postup oveľa viac, outsidera z Dánska zdolali 4:3 až po predĺžení. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria severskí rivali Švédi a Fíni. "Tri korunky" vystavili stopku Slovákom, ktorým nadelili poltucet (6:0) a odplatili im tak prehru z vlaňajšieho súboja o bronz. Domáci Fíni vo štvrťfinále vyradili obhajcu titulu Kanadu, v divokej prestrelke triumfovali 6:5.

Spasiteľom zbornej sa stal kapitán Vladislav Kamenev, ktorý 44 sekúnd pred koncom riadneho času v power play bez brankára vyrovnal na 3:3 a v piatej minúte predĺženia svojím druhým gólom v zápase rozhodol o postupe svojho tímu. Obhajcovia strieborných medailí narazia v semifinále na víťaza duelu USA - Česko.

Dáni ešte nikdy nepostúpili na MSJ medzi najlepšie kvarteto, teraz boli blízko senzácie, k jej zavŕšeniu chýbal iba kúsok. "Som spokojný s naším výkonom. Nanešťastie to však nestačilo na to, aby sme v záverečnej minúte tretej tretiny ustáli tlak Rusov," vyslovil sa pre oficiálnu webstránku šampionátu brankár Dánska Thomas Lillie, ktorý úspešne kryl 42 striel súpera. Rusi pripravili svojím fanúšikom poriadne nervy. Duel, ktorý mal byť jednoznačnou záležitosťou, sa zmenil na obrovskú drámu. "Chcel by som sa ospravedlniť svojim rodičom, ktorí zápas sledovali. Bol to skutočne nervák, no zvíťazili sme a to je jediné, čo nás zaujíma," usmieval sa ruský útočník Radel Fazlejev. "Toto víťazstvo by nám malo pomôcť zomknúť sa ako tím. Nabudúce budeme hrať s väčším srdcom, zanietením a najmä bez chýb," dodal hrdina stretnutia Kamenev.

Fíni prehrávali s Kanadou 0:2 i 2:3, ale nezložili zbrane a dokázali vo vypredanej Hartwall Aréne nepriaznivý stav otočiť. Pod triumf "Suomi" 6:5 sa dvoma gólmi a asistenciou podpísal Patrik Laine, tri body zaznamenali aj jeho spoluhráči z prvej formácie Olli Juolevi a Jesse Puljujärvi (zhodne 0+3).

MS v hokeji do 20 rokov

štvrťfinále:

Rusko - Dánsko 4:3 pp (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 3. Korškov (Kraskovskij, Rykov), 53. Lauta (Dergačjov, Fazlejev), 60. Kamenev (Lauta, Provorov), 65. Kamenev (Provorov, Svetlakov) – 23. M. Jensen (Holmberg, Olsen), 30. Olsen (K. Jensen, Nielsen), 55. Christensen (Krogsgaard)

Švédsko - Slovensko 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Góly: 6. Eriksson Ek (Forsbacka Karlsson), 12. Lindblom (Holmström, Kempe), 31. Ehn (Lööke), 44. Kempe (Holmström, Englund), 46. Lööke (Forsbacka Karlsson), 57. A. Nylander (Timašov). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Sylvain (Kan.) - Otmachov (Rus.), Waldejer (Nór.), vylúčení: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, strely na bránku: 55:17, 3796 divákov.

Fínsko - Kanada 6:5 (1:2, 3:1, 2:2)

Góly: 20. Laine (Aho, Puljujärvi), 27. Kalapudas (Juolevi, Tuulola), 36. Saarela (Puljujärvi), 38. Nättinen (Saarela, Juolevi), 45. Aho (Puljujärvi, Laine), 55. Laine (Juolevi, Aho) – 6. Konecny (Quenneville, Stephens), 11. Strome (Gauthier, Crouse), 28. Crouse (Virtanen), 44. Marner (Point, Sanheim.), 46. Marner (Point)

USA - Česko 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 6. Schmaltz (Boeser), 16. Dvorak (Carlo, Milano), 25. Matthews (Borgen), 30. Matthews (Schmaltz, Werenski), 39. Eansor, 41. Matthews, 52. Debrincat (Donato, Macinnis)

01 - Modified: 2007-12-24 07:40:00 - Feat.: 0 - Title: V generálke na MS prehra SR "20" s Ruskom
01 - Modified: 2024-01-06 11:27:54 - Feat.: - Title: MS20: Slovenskí hokejisti spoznali svojich súperov na budúcoročnom turnaji 02 - Modified: 2024-01-05 17:20:10 - Feat.: - Title: Česko – Fínsko 8:5. Juniori oslavujú bronz, Česi v závere zavŕšili obrat 03 - Modified: 2024-01-02 16:10:28 - Feat.: - Title: Česi oslavujú senzačný postup, Kanadu potopili 11 sekúnd pred koncom 04 - Modified: 2023-12-26 15:12:12 - Feat.: - Title: Reakcie českých médií: Nečakaná demolácia a hanba. Od Slovákov sme schytali debakel, súper hral výrazne lepšie 05 - Modified: 2023-12-26 15:38:00 - Feat.: - Title: MS20: Federálne derby bolo v jednoznačnej réžii Slovákov. Obhajcovia striebra z Česka prehrali o štyri góly
19. apríl 2024 20:41