Výsledky Ligy majstrov: Bayern prevalcoval Arsenal, Zenit postupuje

04.11.2015, 21:56

Futbalisti Zenitu Petrohrad postúpili v stredu do osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 a pridali sa k Realu Madrid a Manchestru City. Ruský majster vyhral v 4. kole skupinovej fázy na pôde Olympique Lyon 2:0, s plným počtom bodov vedie G-skupinu a o postup už nemôže prísť.

V šlágri večera v Allianz Arene "vybavil" nemecký majster Bayern Mníchov londýnsky Arsenal už prvom polčase, ktorý vyhral suverénne 3:0. Inštinkt "zabijaka" už v 10. minúte ukázal poľský kanonier Robert Lewandowski, keď hlavičkou prekonal Petra Čecha v bráne "gunners". V 29. minúte aj so šťastím po teči protihráča zvýšil Thomas Müller a v 44. minúte utešenou strelou zrazil hostí do kolien aj David Alaba. V druhom dejstve už na 4:0 zvýšil Arjen Robben a líder Bundesligy tak dokonale dal zabudnúť na predchádzajúcu prehru na Emirates Stadium 0:2. Debakel v 69. minúte zmiernil hosťujúci Olivier Giroud, ale v 89. minúte stanovil konečný výsledok 5:1 opäť Müller. Bavori sú takmer istým postupujúcim, keďže Pireus doma zdolal Záhreb 2:1. Zverenci trénera Pepa Guardiolu by teoreticky o postup prišli len vtedy, ak by prehrali oba zostávajúce zápasy a ten so Záhrebom 0:6 a vyššie.

Obhajca titulu FC Barcelona v dueli E-skupiny na Nou Campe zvíťazil nad bieloruským majstrom BATE Borisov 3:0, no keďže mu nezahrala do kariet strata bodov AS Rím doma s Leverkusenom, osemfinále ešte nemá matematicky isté. Je ale od neho už iba krôčik. Po polhodine premenil penaltu Brazílčan Neymar, ďalšie góly pridali Luis Suarez, opäť Neymar a vedúca "Barca" má v tabuľke 10 bodov. Výber kouča Luisa Enriqueho sa však ešte nemôže tešiť na jarnú účasť medzi elitnou šestnástkou starého kontinentu, rímski "vlci" bez slovenského obrancu Norberta Gyömbéra na súpiske pre LM totiž doma zdolali Leverkusen 3:2. Domáci viedli 2:0 po polčase, ale húževnatí Nemci dokázali vyrovnať. V 79. minúte ale dostal červenú kartu hosťujúci Ömer Toprak po faule v šestnástke a Miralem Pjanič z penalty rozhodol.

"Piter" v G-skupine doteraz vyhral všetko. V 25. minúte sa presadil Arťom Dziuba, ktorému gól pripravil Brazílčan Hulk. V 58. minúte sa výborná spolupráca oboch hráčov zopakovala a Zenit si poistil postup. Situáciu si skomplikovala FC Valencia, ktorá v Gente prehrala 0:1.

V F-skupine anglický majster Chelsea Londýn na Stamford Bridge zdolal Dinamo Kyjev 2:1 a portugalský tréner Jose Mourinho si aspoň na chvíľu odpočinie od mohutného tlaku na jeho odvolanie. "The Blues" pomohol vlastný gól Aleksandara Dragoviča v 34. minúte, rovnaký hráč v druhom polčase už trafil do "správnej" siete a vyrovnal. O výhre domácich rozhodol v 83. minúte Brazílčan Willian. Angličania sú v tabuľke druhí o tri body za vedúcim FC Porto, ktoré vyhralo na trávniku izraelského majstra Maccabi Tel Aviv 3:1 a má 10 bodov. V Londýne hlavnému rozhodcovi Pavlovi Královcovi na čiare asistoval aj Slovák Roman Slyško.

stredajšie sumáre 4. kolo skupinovej fázy LM 2015/2016:

E-skupina

AS Rím - Bayer Leverkusen 3:2 (2:0)

Góly: 2. Salah, 29. Džeko, 79. Pjanič (z 11 m) - 46. Kramer, 51. Hernández, ČK: 79. Toprak (Bayer), rozhodoval: Karasev (Rus.)

FC Barcelona - BATE Borisov 3:0 (1:0)

Góly: 31. a 83. Neymar (prvý z 11 m), 60. Suarez, rozhodoval: Vad (Maď.)

tabuľka:

1. FC Barcelona 4 3 1 0 8:2 10

2. AS Rím 4 1 2 1 10:10 5

3. Bayer Leverkusen 4 1 1 2 11:10 4

4. BATE Borisov 4 1 0 3 4:11 3

F-skupina

Bayern Mníchov - Arsenal Londýn 5:1 (3:0)

Góly: 29. a 89. Müller, 10. Lewandowski, 44. Alaba, 55. Robben - 69. Giroud, rozhodoval: Rocchi (Tal.)

Olympiakos Pireus - Dinamo Záhreb 2:1 (0:1)

Góly: 60. a 90. Pardo - 21. Hodžič, ČK: 79. Pivarič (Záhreb), rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Chelsea Londýn - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Góly: 34. Dragovič (vlastný), 83. Willian - 78. Dragovič, rozhodovali: Královec - Wilczek (obaja ČR), SLYŠKO (SR)

Maccabi Tel Aviv - FC Porto 1:3 (0:1)

Góly: 74. Zahavi (z 11 m) - 19. Tello, 50. Andre, 72. Layun, rozhodoval: Sidiropoulos (Gr.)

rozhodoval: Orsato (Tal.)

Olympique Lyon - Zenit Petrohrad 0:2 (0:1)

Góly: 25. a 58. Dziuba, ČK: 72. Gonalons - 89. Aňukov, rozhodoval: Brych (Nem.)

tabuľka:

1. Zenit Petrohrad 4 4 0 0 10:4 12 *

2. FC Valencia 4 2 0 2 5:5 6

3. KAA Gent 4 1 1 2 4:5 4

4. Olympique Lyon 4 0 1 3 2:7 1

* - postup do osemfinále

01 - Modified: 2007-10-31 14:10:21 - Feat.: 0 - Title: Prestaňte byť sami sebe podriadenými
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
25. apríl 2024 09:55