Švédi zvládli posledný zápas v skupine, poistili si postup z druhej priečky

11.05.2015, 23:53

Hokejisti Švédska sa s účinkovaním v základnej A-skupine na MS v Česku rozlúčili pondelňajším víťazstvom 4:2 nad Francúzskom. "Tri korunky" tak s istotou pôjdu do štvrťfinále z druhého miesta v skupine. Dvoma gólmi sa prezentoval Filip Forsberg a s ôsmimi zásahmi je na čele tabuľky strelcov šampionátu, obranca Oliver Ekman-Larsson si pripísal tri body a s jedenástimi (2+9) je najproduktívnejším hráčom MS.

Francúzi spadli pred finišom základnej časti na posledné miesto tabuľky A-skupiny a ak sa chcú medzi elitou zachrániť, musia v utorok o 16.15 h v zápase s Lotyšskom vyhrať. Ak sa im to podarí v riadnom čase, pošlú do nižšej kategórie Lotyšov, v prípade ich triumfu za dva body zostúpi Rakúsko. To bude mať v takom prípade v minitabuľke troch tímov s piatimi bodmi najhoršiu bilanciu.

A-skupina

Švédsko - Francúzsko 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 11. Josefson (Klefbom, Ekman-Larsson), 35. Forsberg (Lindholm), 41. Forsberg (Ekman-Larsson), 44. Ekman-Larsson (Eriksson, Klefbom) – 21. Fluery (Roussel, T. Da Costa), 23. Fluery (Roussel, Auvitu). Rozhodcovia: Sidorenko (Biel.), KUBUŠ (SR) – Lazarev (Rus.), Kilian (Nór.), vylúčení: 5:8 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 12.490 divákov

Švédsko: Enroth - Klefbom, Ekman-Larsson, Granberg, Ahnelöv, Ekholm, Rahimi - Forsberg, Lander, Eriksson - Lindström, Sjögren, Möller - Ericsson, Rask, Lindholm - Josefson, Lundqvist, Hjalmarsson - Danielsson, Thuresson

Francúzsko: Huet (44. Hardy) - Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille, Janil, Dieude-Fauvel, Trabichet, Chakaichvili – Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, Roussel, T. Da Costa – Bertrand, Raux, S. Treille – Claireaux, Guttig, Rech

Švédi v prvej tretine herne dominovali a súperovu bránku zasypali osemnástimi strelami, favorit ale skóroval iba raz - v 11. minúte sa presadil Josefson. O záchranu bojujúci Francúzi zdvihli po prestávke hlavy a Fleury dvoma presnými zásahmi v priebehu 138 sekúnd otočil skóre v prospech svojho tímu. Outsider sa ale nestiahol do obrannej ulity a naďalej v ofenzíve hrýzol. Severania pôsobili príliš profesorsky, napriek tomu sa im poradilo vyrovnať o čo sa v 35. minúte postaral v presilovke Forsberg. Ten istý hráč na začiatku tretej tretiny poslal Švédov do vedenia a triumf favorita potom ešte potvrdil obranca Ekman-Larsson, ktorý sa v stretnutí zaskvel gólom a dvoma asistenciami.

x - zostup

/počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body - prvé štyri tímy do štvrťfinále, posledný opúšťa elitnú kategóriu/

01 - Modified: 2007-05-30 13:09:00 - Feat.: 0 - Title: V tuneli Sitina dnes horelo
01 - Modified: 2024-04-25 14:12:33 - Feat.: - Title: Švédsko na budúci rok vyšle svojich vojakov do Lotyšska v rámci síl NATO 02 - Modified: 2024-04-24 20:34:25 - Feat.: - Title: Na podujatie Ľavicovej strany vtrhli maskovaní útočníci, hlásia troch zranených 03 - Modified: 2024-04-19 19:54:21 - Feat.: - Title: Demonštranti vo Švédsku vyzývali politikov, aby sa viac zaoberali zmenou klímy 04 - Modified: 2024-04-20 11:00:00 - Feat.: - Title: Nahlás zle zaparkované auto a ešte dostaneš zaplatené. Toto mesto spustilo jedinečnú aplikáciu, ľudia ju milujú aj nenávidia 05 - Modified: 2024-04-18 11:30:00 - Feat.: - Title: Pohlavie si budú môcť zmeniť už ako 16-roční. Švédsko jasnou väčšinou schválilo ľahšiu právnu tranzíciu
26. apríl 2024 03:37