Plzeň hodinu odolávala silnému Bayernu. Ten si v Lige majstrov zabezpečil postup

05.11.2013, 22:13

Futbalisti Bayernu Mníchov a Manchestru City si v utorok zabezpečili postup z D-skupiny do osemfinále Ligy majstrov. Bayern zostal stopercentný po výhre v Plzni nad Viktoriou 1:0 a City získali miestenku do vyraďovačky po triumfe nad CSKA Moskva 5:2. V šlágri večera remizoval Juventus Turín v B-skupine s Realom Madrid 2:2.

Plzeň nastúpila v základnej zostave s tromi slovenskými legionármi proti Bayernu v úlohe jasného outsidera, obhajcovi titulu ale vyše hodiny hry nedovolila skórovať. V bránke sa prezentoval viacerými skvelými zákrokmi Matúš Kozáčik, jeho krajan obranca Marián Čišovský na začiatku druhého polčasu vykopával loptu spred opustenej bránky a hráči bavorského veľkoklubu sa dlho nevedeli strelecky presadiť. O zmenu skóre sa postaral až v 65. minúte Mario Mandžukič, ktorý usmernil hlavou do siete center Philippa Lahma. Za domácich odohrali Kozáčik a Čišovský celý zápas, ofenzívny stredopoliar Michal Ďuriš hral do 84. minúty a Marek Bakoš nastúpil v 87. minúte.

Postup z D-skupiny neunikne už ani Manchestru City po výhre nad CSKA Moskva 5:2, pod ktorú sa podpísal hetrikom Alvaro Negredo a dvoma zásahmi Sergio Agüero. City majú pred zostávajúcimi dvoma zápasmi na druhom mieste pred CSKA náskok šesť bodov a lepšiu bilanciu vzájomných zápasov.

Šláger utorňajšieho večera sa hral v Turíne, kde domáci Juventus remizoval s Realom Madrid 2:2. "Starú dámu" poslala do vedenia premenená penalta Artura Vidala v 42. minúte, po zmene strán ale Real odpovedal presnými zásahmi Cristiana Ronalda a Garetha Balea. Náskok hostí vydržal iba necelých päť minút, pretože v 65. minúte Fernando Llorente hlavou po centri Martina Caceresa vyrovnal. Real tak má na čele tabuľky 10 bodov a postup prakticky už vo vrecku, Juventus je s tromi bodmi až štvrtý a o druhú postupovú miestenku sa bude musieť pobiť s Galatasarayom Istanbul a FC Kodaň. V súboji týchto celkov vyhral dánsky majster nad tureckým doma 1:0 a oba tímy majú na konte po štyri body.

V A-skupine nepadol v utorok ani jeden gól. V zápase Real Sociedad San Sebastian - Manchester United to mohol zmeniť Robin van Persie, ale hosťujúci útočník v 69. minúte nepremenil pokutový kop. United prišli ešte v závere o vylúčeného Belgičana Marouanea Fellainiho po dvoch žltých kartách. Napriek remíze si United udržali prvé miesto v tabuľke pred Bayerom Leverkusen, ktorý si odniesol bod po výsledku 0:0 z ihriska Šachtaru Doneck.

Líder C-skupiny Paríž St. Germain nevyužil šancu zabezpečiť si v predstihu postup - doma nečakane iba remizoval s Anderlechtom Brusel 1:1. Aspoň bod domácim zachránil v 70. minúte švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič. Favorit nevyužil ani krátku presilovku po vylúčení amerického legionára Sachu Kljestana z 82. minúty a Anderlecht tak získal prvý bod v skupine. V dôležitom súboji o druhé miesto si Olympiakos Pireus poradil s Benficou Lisabon na svojom ihrisku 1:0, ani na lavičke domáceho tímu nefiguroval slovenský reprezentant Vladimír Weiss.

LM 2013/2014 - 4. kolo skupinovej fázy:

A-skupina:

Real Sociedad - Manchester United 0:0

ČK: 90. Fellaini (Manchester), rozhodca: Rizzoli (Tal.)

B-skupina:

FC Kodaň - Galatasaray Istanbul 1:0 (1:0)

Gól: 6. Braaten, rozhodca: Atkinson (Angl.)

Juventus Turín - Real Madrid 2:2 (1:0)

Góly: 42. Vidal (z 11 m), 65. Llorente - 52. Ronaldo, 60. Bale, rozhodca: Webb (Angl.)

Tabuľka:

1. Real Madrid 4 3 1 0 14:4 10

2. Galatasaray Istanbul 4 1 1 2 6:10 4

3. FC Kodaň 4 1 1 2 3:8 4

4. Juventus Turín 4 0 3 1 6:7 3

C-skupina:

Olympiakos Pireus - Benfica Lisabon 1:0 (1:0)

Gól: 13. Manolas, rozhodca: Skomina (Slovin.)

/za domácich V. Weiss nefiguruje ani na lavičke náhradníkov/

Paríž St. Germain - Anderlecht Brusel 1:1 (0:0)

Góly: 70. Ibrahimovič - 68. De Zeeuw, ČK: 82. Kljestan (Anderlecht), rozhodca: Strahonja (Chorv.)

Manchester City - CSKA Moskva 5:2 (3:1)

Góly: 3. a 21. Agüero (prvý z 11 m), 30., 51. a 90.+3 Negredo - 45.+1 a 71. Doumbia (druhý z 11 m), rozhodca: Velasco (Špan.)

Viktoria Plzeň - Bayern Mníchov 0:1 (0:0)

Gól: 65. Mandžukič, rozhodca: Mateu (Špan.)

/za domácich M. Kozáčik a M. Čišovský celý zápas, M. Ďuriš do 84. min., M. Bakoš od 87. min./

Tabuľka:

1. Bayern Mníchov 4 4 0 0 12:1 12

2. Manchester City 4 3 0 1 11:6 9

3. CSKA Moskva 4 1 0 3 6:12 3

4. Viktoria Plzeň 4 0 0 4 2:12 0

01 - Modified: 2005-08-24 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Pavol Rusko odišiel s vyrovnanou bilanciou
01 - Modified: 2024-03-06 11:24:00 - Feat.: - Title: Jeden z najlepších trénerov sveta čelí závažným obvineniam. Mal spreneveriť milión eur 02 - Modified: 2024-02-21 08:43:17 - Feat.: - Title: Mbappé by „nechal“ v Paríži obrovskú časť výplaty. Real je však svetová značka, hodí sa im tam, tvrdí expert 03 - Modified: 2024-01-25 15:04:47 - Feat.: - Title: Tí, čo zosadili z trónu Man City. Biely balet sa pretancoval k ďalšiemu triumfu, dosiahol rekordný obrat 04 - Modified: 2024-01-14 21:20:24 - Feat.: - Title: Real Madrid zdolal Barcelonu a získal španielsky Superpohár, hetrik Viniciusa 05 - Modified: 2023-12-28 12:14:27 - Feat.: - Title: Manchestrom sa podľa meteorológov pravdepodobne prehnalo tornádo, aerolinky rušia lety
25. apríl 2024 06:04