Slováci nemali na trpaslíka. Gibraltáru nestrelili ani gól

19.11.2013, 20:26

Slovenskí futbalisti sa s rokom 2013 rozlúčili bezgólovou remízou 0:0 s Gibraltárom v utorňajšom prípravnom zápase v portugalskom Algarve.

Pre reprezentantov Gibraltáru bol duel so zverencami trénera Jána Kozáka vôbec prvým oficiálnym po prijatí do rodiny Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) a hneď sa im podarilo dosiahnuť senzačný výsledok. Naopak, Slováci nenadviazali na piatkové víťazstvo 2:0 v Poľsku a hoci sa proti Gibraltáru predstavili s takmer novým kádrom, "druhá vlna" nepresvedčila a totálne vybuchla.

V roku 2013 odohrala slovenská reprezentácia 11 medzištátnych zápasov, z nich dva vyhrala, šesťkrát remizovala a trikrát prehrala. Vrcholom jej snaženia bola kvalifikácia MS 2014, v ktorej však nebola úspešná a obsadila v tabuľke G-skupiny tretiu priečku za Bosnou a Hercegovinou a Gréckom.

prípravný zápas:

Algarve

Gibraltár - SR 0:0

Rozhodovali: Miguel - Garcia, Godinho (všetci Port.), bez kariet, 750 divákov.

zostavy a striedania:

Gibraltár: Perez - Wiseman, J. Chipolina, Higginbotham, R. Casciaro - R. Chipolina - Lopez (46. Bado), D. Duarte (56. K. Casciaro), Priestley, Walker - Gulling

SR: Košický - Štetina, Saláta, Farkaš, Juhar - Pečovský, Guédé - Šesták, Jendrišek (67. Kubík), Sylvestr (84. Niňaj) - Depetris (67. Zreľák)

Priebeh prvého polčasu nenasvedčoval tomu, že sú Slováci jasnými papierovými favoritmi zápasu. Prvú šancu mali v 9. minúte hráči Gibraltáru, Priestleyho strelu z uhla po rýchlom brejku však bez väčších problémov zneškodnil Košický. Na druhej strane Guédého pokus z hranice šestnástky reflexívne nohami zlikvidoval Perez, čím zabránil gólu. Slováci nastúpili s tromi debutantmi (Košický, Štetina, Juhar) v základnej zostave a bez viacerých tradičných opôr, napriek tomu im povinnosť velila jasne vyhrať. Množstvom nepresných akcií sa však sami pripravili o možnosť vytvoriť si súvislejší tlak a neuspeli ani zo štandardiek, príkladom bol roh Jendrišeka v 24. minúte a nepresná hlavička Farkaša. Cesta k úspechu neviedla ani cez nakopávané lopty a tak sa prvý polčas skončil prekvapujúcou remízou.

Po zmene strán nič nové pod slnkom - Kozákovi zverenci sa nevedeli dostať za zhustenú obranu súpera a prakticky si nevytvorili vyloženú šancu. Po hodine hry Jendrišek prekonal brankára súpera, ale loptu smerujúcu medzi žrde odvrátil J. Chipolina. Gibraltár sa v druhom polčase nedostal za svoju polovicu, ale vytrvalo bránil a faktom bolo, že mu súper príliš neublížil. V 82. minúte mal gól na nohe Šesták, ale jeho strela z piatich metrov nemala potrebnú razanciu. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť Saláta, ktorý však po rohu hlavičkoval len do brvna. Sen debutanta na medzinárodnom poli sa stal skutočnosťou, so 65. tímom svetového rebríčka FIFA uhral mimoriadne cennú a povzbudivú remízu. Tá je pre Slovensko jedným z najpotupnejších výsledkov v jeho histórii.

01 - Modified: 2005-09-19 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Nekompromisne štýlový
01 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 02 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 03 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
27. apríl 2024 19:20