Chára strelil dva góly. A stal sa prvou hviezdou

24.09.2013, 11:50
Kapitán Bostonu prispel svojmu tímu k triumfu nad Washingtonom v príprave na NHL 3:2 po predĺžení.

Slovenský obranca Zdeno Chára sa stal prvou hviezdou prípravného stretnutia zámorskej NHL v noci na utorok medzi Bostonom a Washingtonom. Domáci v ňom vyhrali 3:2 po predĺžení a kapitán "medveďov" zaznamenal dva góly z piatich striel, ktoré vyslal na súperovu bránku. Na ľade strávil 22:24 minút a na svoje konto si pripísal aj štyri "plusky".

Jeden bod za asistenciu si v súboji Columbus - Minnesota (1:2 pp a sn) pripísal útočník domácich Marián Gáborík, ktorý počas svojho 22:20 minútového pobytu na ľade zaznamenal tri strely a jeden mínusový bod. NY Rangers prehrali v Calgary 1:4 a na jedinom góle "jazdcov" sa asistenciou podieľal útočník Marek Hrivík. Montreal zdolal doma tesne New Jersey 3:2 a jeho brankár Peter Budaj sa zo striedačky na ľad nedostal.

Výsledky:
Boston - Washington 3:2 pp (za domácich CHÁRA 2+0), Pittsburgh - Chicago 3:2 pp a sn, Columbus - Minnesota 1:2 pp a sn (za domácich GÁBORÍK 0+1), Montreal - New Jersey 3:2, Calgary - NY Rangers 4:1 (za hostí HRIVÍK 0+1), Edmonton - Winnipeg 2:1, Vancouver - Phoenix 6:1

01 - Modified: 2005-06-20 21:35:05 - Feat.: 0 - Title: Mafiánske zoznamy -- menoslov možných páchateľov
01 - Modified: 2019-08-19 11:43:48 - Feat.: - Title: Volko v Zlíne zvíťazil v oboch šprintoch 02 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 03 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 04 - Modified: 2017-10-15 07:40:50 - Feat.: - Title: Chára bol hlavnou postavou. Nazbieral tri body a vyhlásili ho za hviezdu zápasu 05 - Modified: 2016-10-14 05:33:18 - Feat.: - Title: Halákovi prvý zápas sezóny nevyšiel. Chára bol pri piatich góloch
18. apríl 2024 08:51