Lacko postúpil do finále Slovak Open

09.11.2013, 16:04

Slovenský tenista Lukáš Lacko sa po druhý raz v kariére prebojoval do finále dvojhry na bratislavskom challengeri Slovak Open. Šampión z roku 2011 si v sobotňajšom semifinále ako nasadená štvorka poradil s Nemcom Janom-Lennardom Struffom v troch setoch 6:4, 1:6 a 6:3.

V nedeľu bude mať šancu stať sa prvým dvojnásobným singlovým šampiónom v histórii turnaja. Vo finále o 16.00 nastúpi proti víťazovi súboja medzi najvyššie nasadeným obhajcom titulu Čechom Lukášom Rosolom a trojkou "pavúka" Holanďanom Igorom Sijslingom.

O osude prvého setu súboja medzi Lackom a Struffom rozhodol siedmy gem, v ktorom najlepší slovenský singlista prelomil súperov servis. Lacko po prvom podaní nestratil ani jedinú loptičku, pri dlhších výmenách od základnej čiary dokázal Nemca zatlačiť. V druhom dejstve Struff pridal na agresivite, zlepšil returny a po rýchlom brejku si vybudoval náskok 3:0. Vo štvrtom geme Lacko odvrátil tri brejkbaly, no za stavu 1:4 opäť stratil podanie a Struff si vynútil tretí set. V ňom mal však navrch zverenec trénera Ladislava Simona. Po brejku v šiestom geme sa Lacko ujal vedenia 4:2 a zápas už dotiahol do úspešného konca. V Bratislave má už istú prémiu 5400 eur a 60 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Lacko po postupe do finále poznamenal, že v zápase so Struffom bolo najdôležitejšie udržať si nervy. "Bola to veľká prestrelka, obaja sme dobre servovali. Jemu sa moc nechcelo do výmen a stále sa snažil tlačiť. Nemohol som hrať voľne, musel som sa snažiť držať s ním krok v rýchlych loptách. Dnes to až taký pekný tenis nebol. Na začiatku druhého setu ma so šťastím brejkol, stratil som tam koncentráciu. Na začiatku tretieho setu som sa však zmobilizoval a predviedol možno svoj najlepší tenis na turnaji," povedal Lacko, ktorý ani jedného z potenciálnych finálových súperov nemá príliš rád. "So Sijslingom som prehral tesne posledné dva zápasy. Strieda agresivitu s pasivitou, dobre servuje a výborne sa vie brániť slajzom. Rosol je nevyspytateľný súper, s nim dokážete hladko vyhrať a aj prehrať. Záleží na tom, ako mu to tam bude padať."

dvojhra - semifinále:

Lukáš LACKO (4-SR) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:4, 1:6, 6:3

01 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 02 - Modified: 2018-06-29 17:47:59 - Feat.: - Title: Náš tenista si zahrá o titul. Zdolal hráča, ktorý šokoval na Roland Garros 03 - Modified: 2018-01-29 06:11:29 - Feat.: - Title: Najlepší Slovák v rebríčku tenistov sa prepadol, Lacko klesol o desať miest 04 - Modified: 2018-01-18 05:58:16 - Feat.: - Title: Slovensko má v Australian Open posledného zástupcu. Lacko v druhom kole vypadol 05 - Modified: 2018-01-16 08:19:14 - Feat.: - Title: Náš tenista sa postaral na Australian Open o senzáciu. Vyradil bývalú svetovú trojku
26. apríl 2024 17:48