Manchester zažil na úvod blamáž. Nemohlo to byť horšie, vyhlásil tréner

16.08.2014, 17:56

Prehrou v pomere 1:2 sa skončil debut holandského trénera Luisa van Gaala na lavičke Manchestru United v úvodnom zápase Premier League proti futbalistom Swansea City. Tí sa tak už v otváracom dueli postarali o prvé prekvapenie nového ročníka.

Skóre sobotňajšieho stretnutia sa prvýkrát menilo v 28. minúte, keď zaskočil Old Trafford kórejský reprezentant Ki Sung-Yong. Osem minút po zmene strán síce vyrovnal Wayne Rooney, no v 73. minúte prinavrátil "labutiam" tesný náskok Gylfi Sigurdsson. Snaha domácich do konca duelu už nepriniesla gólový efekt, dôvodom bola najmä aktívna obranná hra hostí na vlastnej polovici.

"V prvom polčase sme boli veľmi nervózni. V tom druhom sme následne nehrali ako tím a tým pádom sme nemohli pomýšľať na úspech. Je to veľké sklamanie pre hráčov, fanúšikov, ale aj pre mňa a celý realizačný tím. Nemohlo to byť horšie. Vyhrali sme všetky duely v príprave, čo nám dodalo veľa sebavedomia. Po tomto výsledku sa však značne naštrbilo," povedal po svojom premiérovom zápase na lavičke United Luis van Gaal.

Manchester United - Swansea City 1:2 (0:1)

Gól: 53. Rooney - 28. Ki Sung-Yong, 73. Sigurdsson

01 - Modified: 2006-09-19 10:24:00 - Feat.: 0 - Title: MVO predložili pripomienku, v stredu majú o 2 % rokovať s MFSR
01 - Modified: 2024-05-01 12:28:57 - Feat.: - Title: Hancko od leta v svetovom veľkoklube? Možno, ale nový kouč si nemôže len diktovať mená posíl, varuje odborník 02 - Modified: 2024-01-03 14:48:12 - Feat.: - Title: Chcú sa s ním fotiť aj hráči Premier League. Anglický stredoškolák je nová senzácia vo svete športu 03 - Modified: 2023-11-28 21:03:25 - Feat.: - Title: Otec rozhodol finále Ligy majstrov. Jeho syn má teraz na svedomí ďalší výnimočný futbalový zápis 04 - Modified: 2023-11-03 14:33:47 - Feat.: - Title: Slovenský gólman podáva famózne výkony, fanúšikovia ho milujú. Nastal Dúbravkov čas na zmenu dresu? 05 - Modified: 2023-09-07 11:13:08 - Feat.: - Title: Desiatky miliárd „v ťahu“. Vracia sa hra, ktorá desí amerických zamestnávateľov
02. máj 2024 09:23