Európske poháre majú svojich víťazov, Arsenal a Barcelona s rekordom

31.05.2015, 08:00

Barcelona
Futbalisti FC Barcelona si po ligovom triumfe pripísali aj víťazstvo v Kráľovskom pohári. V sobotňajšom finále si poradili s Athleticom Bilbao 3:1. Po triumf sa dvoma gólmi podpísal Lionel Messi.

Pre katalánsky klub je to už rekordný 27. triumf v pohári. Barca si môže po domácom double pripísať aj treble. Budúcu sobotu sa totiž stretne vo finále Ligy majstrov s talianskym Juventusom Turín. Juhoamerické trio (Messi, Neymar, Suarez) tak zaznamenalo v sezóne vo všetkých súťažiach spolu už 120 gólov, čím o dva zásahy prekonalo doterajší španielsky rekord Cristiana Ronalda, Karima Benzemu a Gonzala Higuaina zo sezóny 2011/2012. Barcelona si pripísala už svoj rekordný 27. triumf v domácom pohári a prvýkrát od roku 2011 má v jednej sezóne na konte dve veľké trofeje,

Kráľovský pohár - finále:

Athletic Bilbao - FC Barcelona 1:3 (0:2)

Góly: 79. Williams - 20. a 74. Messi, 36. Neymar

Arsenal
Futbalisti Arsenalu Londýn obhájil vlaňajšie víťazstvo v prestížnom Pohári FA. V sobotňajšom finále najstaršej futbalovej pohárovej súťaže na svete na štadióne Wembley zdolali Aston Villu presvedčivo 4:0 a zaistili si už rekordnú dvanástu trofej.O prvý gól sa postaral Theo Walcott, ktorý v 40. minúte poslal "kanonierov" do vedenia. Päť minút po prestávke zvýšil na 2:0 Alexis Sanchez a v 62. upravil na rozdiel triedy hlavičkou obranca Per Mertesacker. Skóre duelu uzavrel v nadstavenom čase Olivier Giroud.

Arsenal sa doteraz delil o rekord s Manchestrom United, ktorý v Pohári FA triumfoval jedenásťkrát.

Pohár FA - finále:

Arsenal Londýn - Aston Villa 4:0 (1:0)

Góly: 40. Walcott, 50. Sanchez, 62. Mertesacker, 90.+3 Giroud

Paríž Saint-Germain
Futbalisti Paríž Saint-Germain získali titul vo Francúzskom pohári. V sobotňajšom finále si poradili s Auxerre tesne 1:0. Jediný gól stretnutia dal v 64. minúte Cavani.

Francúzsky pohár - finále:

Auxerre - PSG 0:1 (0:0)

Gól: 64. Cavani

Wolfsburg
Futbalisti Wolfsburgu zvíťazili v sobotňajšom finále Nemeckého pohára, keď si poradili s Borussiou Dortmund 3:1. Všetky góly padli ešte v prvom polčase. V 5. minúte otvoril skóre Aubameyang, no Wolfsburg odpovedal tromi gólmi v priebehu 22. až 38. minúty. Skórovali Gustavo, de Bruyne a Dost.