Famózny Bayern: Predĺžil víťaznú sériu a zapísal si tisíce víťazstvo

24.10.2015, 17:51

Futbalisti Bayernu Mníchov natiahli rekordnú sériu ligových víťazstiev na 10 zápasov. "Bavori" v sobotňajšom zápase 10. kola nemeckej Bundesligy zdolali 1. FC Köln hladko 4:0. V drese hostí prišiel na ihrisko v 75. minúte slovenský reprezentačný stredopoliar Dušan Švento. Pre Bavorov je to tiež jubilejné 1000. víťazstvo v Bundeslige.

Bayern od začiatku na ihrisku dominoval, hostia odolávali len do 35. minúty, keď sa presadil pri jeho návrate po zranení Arjen Robben a o päť minút zvýšil na 2:0 Arturo Vidal. V druhom polčase potešil 75.000 divákov v Allianz Arene aj najlepší strelec súťaže Robert Lewandowski, ktorý dal svoj 13. bundesligový gól v sezóne a skóre uzavrel z pokutového kopu Thomas Müller.

Veľkú drámu videli v Leverkusene, kde padlo v druhom polčase sedem gólov a takmer sa zrodilo prekvapenie. Stuttgart viedol v 60. minúte po zásahu Lukasa Ruppa 3:1, ale favorizovaný Bayer napokon duel otočil. V priebehu dvoch minút od 70. do 72. vyrovnali Sebastian Boenisch a Javier Hernandez a obrat zavŕšil Admir Mehmedi. Účastník Ligy majstrov VfL Wolfsburg vydrel tesné víťazstvo na ihrisku Darmstadtu, keď v 78. minúte strelil jediný gól zápasu Daniel Caligiuri.

Aj v ďalších dueloch sa darilo hosťom. Hannover neudržal vedenie nad Frankfurtom a o víťazstve Eintrachtu rozhodol dvomi gólmi v rozpätí deviatich minút 19-ročný stredopoliar Marc Stendera. Z tretieho víťazstva v sezóne sa tešili futbalisti Werderu Brémy, ktorí zvíťazili v Mainzi 3:1. O triumfe rozhodli tromi gólmi v závere prvého polčasu.

Bundesliga, 10. kolo - sobota:

Bayern Mníchov – 1. FC Köln 4:0 (2:0)

Góly: 35. Robben, 40. Vidal, 62. Lewandowski, 76. Müller (z 11 m), 75.000 (vypredané)

/D. Švento (Kolín) nastúpil v 75. min./

Bayer Leverkusen – VfB Stuttgart 4:3 (0:0)

Góly: 58. Bellarabi, 70. Boenisch, 72. Hernandez, 89. Mehmedi - 50. Harnik, 54. Didavi, 60. Rupp, 30.100 divákov.

Hannover 96 – Eintracht Frankfurt 1:2 (0:0)

Góly: 51. Klaus - 57. a 66. Stendera, 44.200 divákov.

1. FSV Mainz 05 – Werder Brémy 1:3 (0:3)

Góly: 90. Muto - 39. a 44. Ujah, 45+3. Bartels, 30.837 divákov.

SV Darmstadt 98 – VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)

Gól: 78. Caligiuri, 15.800 divákov.

01 - Modified: 2007-10-22 09:34:00 - Feat.: 0 - Title: Hantuchová v rebríčku WTA Tour na 10. mieste, v Race 9.
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
25. apríl 2024 12:44