Bystričania doma vyhrali. A s Nitrou vyrovnali stav série

23.03.2015, 20:02

Vo štvrtom semifinálovom zápase play off hokejovej extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HK Nitra boli úspešnejší domáci 'barani', zvíťazili 4:2 a vyrovnali zápasovú sériu na 2:2.

Opäť, tak ako trikrát predtým, úvodný gól strelili Nitrania a ďalší pridali, keď už bolo neskoro. Banskobystričania skóre v druhej tretine preklopili na svoju stranu a v tretej dvadsaťminútovke pridali ešte dva vďaka Matouškovi (na snímke) a Kafkovi, Nitrania kontrovali už len gólom Königa v 56. minúte.

HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Kafka (Handlovský, Preisinger), 33. Surový (Handzuš), 43. Matoušek (Gründling), 46. Kafka (Matoušek, Kousalík) - 3. H. Ručkay (Slovák, R. Školiak), 56. König (Stümpel). Rozhodcovia Baluška, Lokšík - M. Korba, Rovenský, vylúčení 3:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, zmeny: 46. Lakosil za Valenta, 2826 divákov. Stav série 2:2.

HC'05 B. Bystrica: Košarišťan - Čížek, M. Rosandič, Gründling, Biro, Kousalík, Bambúch, Jaborník, Guimond - White, Kytnár, Kudrna - Hudec, Handzuš, Surový - Kafka, Preisinger, Handlovský - Lamper, Zigo, Matoušek

HK Nitra: Valent (46. Lakosil) - Milo, Mezei, König, Ordzovenský, M. Novák, Kuzma - Pupák, Štefanka, Bajtek - L. Novák, Stümpel, Tománek - Slovák, Školiak, H. Ručkay - J. Ručkay, Lelkeš, Piačka

Úvod zápasu sa podobal na ten z predchádzajúceho dňa, no pokračovalo sa inak. Najskôr otvoril skóre v 3. min H. Ručkay, keď sa úplne sám pred brankárom Košarišťanom mohol spýtať, kde to chce.

Štvrtý zápas a štvrtýkrát otvorili skóre Nitrania, takýto vstup do zápasu si hostia želali. Po necelých troch minútach však prišla zo strany domácich rázna odpoveď a na vyrovnávajúcom góle sa podpísala nielen zručnosť strelecky disponovaného Kafku, ale aj Valentova menšia nepozornosť, keď z ostrého uhla pustil puk do siete.

Na oboch mužstvách sa prejavila chuť hrať ofenzívnejšie a z toho vyplývalo viacero dobrých príležitostí. V 7. min Lelkešov nájazd Košarišťan zlikvidoval, po zlej roohrávke nedotlačili puk za jeho chrbát v 15. min Lelkeš i Piačka a aj Tománkov teč v 16. min tesne vedľa nenašiel správny smer.

U domácich sa prejavila zdravá odvaha a aj preto sa častejšie ako v predchádzajúcich zápasoch dostávali do zakončenia. Najmä 13. minúta bola z ich strany ukážková a aj keď gól nepadol, Kafka i Handlovský mohli skórovať.

Nepresná muška spôsobila, že v 19. minúte aj Matoušek dvakrát za sebou bránku netrafil, 'barani' sa však presvedčili, že ich snaha o väčšiu nátlakovú hru by mohla padnúť na úrodnú pôdu. Druhú tretinu začali presilovkou hostia a Tománek z ideálnej pozície poslal strelu vedľa.

V 25. min Preisinger spálil dve veľké príležitosti dostať domácich do vedenia a v presilovke sa Nitrania mali čo obracať, aby sa ubránili. V 33. minúte sa podaril 'baranom' husársky kúsok, na jeho začiatku bol Handzuš, ktorý posunul puk Surovému a ten napálil nekompromisne puk do nekrytého miesta bránky.

V ďalších minútach pribudlo nervozity a v 37. min v presilovke proti strele Tománka vykúzlil čarovný zákrok Košarišťan. Aj jeho náprotivok Valent sa činil a v 40. min po brejku a strele Surového mu doprialo aj šťastie, keď sa mu puk po chrbte takmer skotúľal do bránky, nebyť rukavice s pohotovými prstami Königa.

V 42. min po chybe Košarišťana takmer zasunul puk do bránky Tománek a čo sa nepodarilo jemu, Matouškovi na druhej strane už brilantným spôsobom. Bleskovo si v 43. min s pukom nakorčuľoval a doslova prestrelil Valenta.

Dvojgólový náskok bol v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi pre domácich komfortný a keď pridal v 46. min presnou strelou Kafka ďalší a vyhnal Valenta z bránky, o víťazovi už nikto nepochyboval, aj keď po strele Königa po vyhratom buly Stümpela ešte Nitrania prehru skorigovali a pokúšali sa pridať ďalší v 68-sekundovej power play.

01 - Modified: 2007-04-21 06:53:00 - Feat.: 0 - Title: Kreatívne riešenie - fajčiari
01 - Modified: 2024-05-02 05:04:00 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry poslní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-04-30 14:43:42 - Feat.: - Title: Slovenskí hokejisti do 18 rokov suverénne porazili Nórov 11:1, postupujú do štvrťfinále 03 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 04 - Modified: 2024-04-29 12:39:19 - Feat.: - Title: Daňo prihral na posledný gól sezóny. Třinec otočil finalovú sériu a oslavuje šiesty titul 05 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1
02. máj 2024 07:10