Hossa strelil dvadsiaty gól sezóny. A stal sa hviezdou zápasu

20.01.2014, 10:53
Elitný útočník je pred olympiádou vo forme. Svojmu tímu Chicagu prispel k triumfu 3:2 po nájazdoch proti Bostonu.

Slovenský hokejista v drese Chicaga Blackhawks Marián Hossa je pred blížiacim sa olympijským turnajom v Soči vo vynikajúcej forme. V posledných piatich zápasoch základnej časti NHL totiž zaznamenal päť gólov a dve asistencie.

Hossa prispel v noci na pondelok jubilejným 20. gólom k víťazstvu Blackhawks nad Bostonom Bruins 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Krídelník jastrabov skóroval proti druhému tímu Východnej konferencie v piatej minúte po rýchlom brejku strelou zápästím, keď mu "nabil" Patrick Sharp. Hossa, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu večera, je momentálne s bilanciou 20+22 v tabuľke kanadského bodovania na 23. mieste ako najproduktívnejší Slovák. Rozhodujúci nájazd v hale United Center premenil Patrick Kane.

Líder Bostonu Zdeno Chára skončil duel s plusovým bodom, pričom na ľade strávil necelých 29 minút. Center Chicaga Michal Handzuš si štatistiku kanadského bodovania nevylepšil. "Bol to skvelý hokejový zápas, ktorý mal príchuť duelu z play-off. Bolo to dôrazný a veľmi rýchly hokej," povedal po repete posledného finálového súboja o Stanleyho pohár tréner Blackhawks Joel Quenneville, ktorý sa zapísal do histórie. Figuruje totiž na treťom mieste historickej tabuľky trénerov, kde s 692 víťazstvami vyrovnal zápis Dicka Irvina, ktorý viedol tímy Toronto Maple Leafs, Montreal Canadiens a Blackhawks v rokoch 1929-1956.

V ďalšom súboji Tampa Bay Lightning zdolala Carolinu Hurricanes 5:3 napriek tomu, že domáci vyhrali na strely pomerom 51:24. Na súpiske "bleskov" absentoval slovenský útočník Richard Pánik. Nerád bude na súboj spomínať slovenský obranca v drese domácich Andrej Sekera, ktorý ukončil zápas so štyrmi mínusovými bodmi.

Marián Hossa strelil dvadsiaty gól v tejto sezóne NHL. Snímka: TASR/AP

Prehra 1:4 s New York Rangers v slávnej hale Madison Square Garden je pre hokejistov Washingtonu Capitals už v poradí piatou v rade. Tím ruského kapitána Alexandra Ovečkina tak na základe posledných nevýrazných výkonov pred blížiacou sa olympijskou prestávkou v NHL vypadol z elitnej osmičky Východnej konferencie. Jazdci v podstate rozhodli o svojom triumfe v úvodnom dejstve, keď tromi gólmi z úvodných 11 striel vyhnali z bránky Philippa Grubauera. Nemecký mladík odišiel na striedačku po dvoch góloch Ricka Nasha a jednom presnom zásahu Dereka Stepana. Už po 59 sekundách hry v druhej tretine svojou 35. ranou sezóny potvrdil svoje vedenie v tabuľke kanonierov hosťujúci Ovečkin. Viac už však brankár Henrik Lundqvist hosťom nedovolil a posledné slovo si zoral v 23. minúte domáci Ryan Callahan.

Sumáre - NHL:
CHICAGO - BOSTON 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. HOSSA (Sharp, Hjalmarsson), 30. Bollig (Kruger, Keith), rozh. nájazd Kane - 20. Marchand (Bergeron, McQuaid), 21. Marchand (Smith, Boychuk). Brankári: Crawford - Rask, strely na bránku: 37:36.

CAROLINA - TAMPA BAY 3:5 (0:3, 2:2, 1:0)

Góly: 22. Semin (E. Staal), 26. E. Staal, 47. Hainsey (Liles, Tlustý) - 7. Barberio (Killorn, Palát), 8. Palát (St.Louis, Johnson), 16. Kučerov (Pyatt, Malone), 21. Purcell (Gudas, Matthew Carle), 29. Barberio (Brewer, Palát). Brankári: Peters (16. Chudobin) - Bishop, strely na bránku: 24:51

NY RANGERS - WASHINGTON 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 2. Nash, 17. Nash (Richards, McDonagh), 18. Stepan (Del Zotto, Girardi), 23. Callahan (Moore, Girardi) - 21. Ovečkin (Green, Bäckström). Brankári: Lundqvist - Grubauer (18. Holtby), strely na bránku: 26:25.

01 - Modified: 2005-12-12 12:03:23 - Feat.: 0 - Title: Vstupenky na MS objednejte teď, nabádá svaz
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
26. apríl 2024 02:45