Hamšík mal úspešnosť 96 percent. Vypracoval sa na svetového hráča, chváli ho tréner

01.02.2016, 12:01

Futbalisti SSC Neapol v zostave aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zdolali v nedeľňajšom zápase 22. kola Serie A Empoli vysoko 5:1 a poistili si vedenie v tabuľke. Pred druhým Juventusom Turín majú naďalej dvojbodový náskok.

Favorit začal aktívne, ale vedenia sa ujali hostia, ktorí skórovali zo svojej prvej strely na bránu. "Pred duelom sme vedeli, že Juventus vyhral a potrebujeme zabrať naplno. Síce prvý gól dalo Empoli, no my sme sa nenechali vyviesť z nášho tempa a ešte do prestávky sme duel otočili," povedal pre svoj oficiálny web Hamšík, ktorý mal prsty v oboch prvopolčasových góloch SSC.

Po prestávke už domáci na ihrisku dominovali a pridali ďalšie presné zásahy. "Aj po zmene strán sme pokračovali v našej hre, vysokým víťazstvom sme potvrdili našu kvalitu. Naše myšlienky už smerujú do Ríma, kde nás v stredu večer čaká ťažký duel proti Laziu," dodal slovenský reprezentant, ktorého v 86. minúte vystriedal David Lopez.

V zápase proti Empoli boli prihrávky Hamšíka presné až na 96 percent. Za nedeľňajší výkon si zaslúžil pochvalu aj od svojho trénera Maurizia Sarriho. "Marek sa vypracoval na stredopoliara svetovej úrovne," vyhlásil kouč SSC.

01 - Modified: 2008-01-25 16:17:14 - Feat.: 0 - Title: Moskva a Belehrad podpísali dohodu z oblasti energetiky
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
19. apríl 2024 10:02