Mladí Slováci na úvod zaváhali. Prehrali v Bielorusku

06.09.2015, 18:03

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vstúpila v nedeľu do kvalifikácie ME 2017 v Poľsku prehrou v bieloruskom Slucku s domácimi rovesníkmi 0:1. Pre českého trénera Pavla Hapala to bola prvá prehra na lavičke jeho tímu a prišla v najmenej vhodnej chvíli.

SR 21 bojuje o postup v 8. kvalifikačnej skupine, v ktorej má za súperov okrem Bieloruska aj Holandsko, Turecko a Cyprus. Istý postup majú víťazi deviatich kvalifikačných skupín, štyri najlepšie tímy na druhých miestach (podľa výsledkov s tímami na 1., 3.-5. mieste) budú o zvyšné dve miestenky bojovať v baráži.

Do konca kalendárneho roka čakajú "dvadsťjednotku" po Bielorusku ešte tri kvalifikačné duely - 8. októbra doma s Cyprom, 11. októbra v Holandsku a 17. novembra domáca odveta s Holandskom.

8. skupina:

Bielorusko - Slovensko 1:0 (1:0)

Gól: 39. Jarockij, ŽK: Šestilovskij, Ignatenko - Škriniar, Mazáň, Bero, rozhodoval: Grujič (Srb.)

zostavy:

Bielorusko: Vasiľuček - Karpovič, Ignatenko, Šestilovskij, Pozňjak - Korzun, Jablonskij - Savickij, Jarockij (57. Klimovič), Jevdokimov (90.+2 Zaleskij) - Rassadkin (78. Solovej)

SR: Chovan - Chvátal, Vavro, Škriniar, Mazáň - Lobotka - Čmelík (46. Ivan), Bero, Rusnák, Mihalík (80. Brigant) - Šafranko (68. Vestenický)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, hoci sa viac hralo na polovici domácich. Už v 3. minúte sa do šance dostal Čmelík, ale jeho strelu domáci obrancovia zblokovali. Bielorusi neboli nebezpeční, ale efektívni.

To v 39. minúte nepríjemnú strelu Savického vyrazil Chovan len pred seba a tam bol pohotovo pripravený Jarockij, ktorý nekompromisne rozvlnil slovenskú sieť. Hapalovci potom súpera zovreli, ale do konca polčasu sa nepresadili.

Do druhého polčasu poslal Hapal na miesto Čmelíka Ivana. V 51. minúte mohlo byť vyrovnané, ale pohotovú strelu Mihalíka zastavila tyč domácej brány. O päť minút sa opäť do podobnej situácie dostal Mihalík, ale jeho strela tentoraz išla tesne vedľa. Tlak hostí narastal, v 62. minúte tvrdú Berovu strelu vyrazil domáci brankár Vasiľuček.

Bielorusi sa zatiahli a čakali na brejky, hrali dôrazne a fyzicky na hrane, čo hosťom robilo značné problémy. V 79. minúte mohli domáci rozhodnúť, po prihrávke sa rútil sám na Chovana striedajúci Solovej, ktorý bol na ihrisku len pár sekúnd, ale zakončil chabo a Chovan jeho pokus skvele reflexívne vyrazil. Záverečný nápor hosťom nevyšiel, hoci v nadstavenom čase po rohu nebezpečnú hlavičku Škriniara nedorazil do siete Vestenický.

SR 21 tak vstúpila do jej dvanástej kvalifikácie neúspešne. Doposiaľ na finálový turnaj ME tejto vekovej kategórie postúpil len tím Dušana Radolského v roku 2000 ako organizátor (konečné 4. miesto a postup na OH do Sydney-pozn.), posledné dva pokusy pod vedením Ivana Galáda sa skončili v baráži na štíte "Oranjes" a Talianska.

Tabuľka:

1. Holandsko 1 1 0 0 4:0 3

2. Bielorusko 1 1 0 0 1:0 3

3. Turecko 0 0 0 0 0:0 0

4. Slovensko 1 0 0 1 0:1 0

5. Cyprus 1 0 0 1 0:4 0

01 - Modified: 2007-09-11 12:17:18 - Feat.: 0 - Title: Harry Potter je najúspešnejšou filmovou sériou
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
26. apríl 2024 12:00