Záborský prispel k prvému triumfu Omska vo štvrťfinále KHL

13.03.2013, 15:39
tasrtasr

Hokejisti Avangardu Omsk zatiaľ odvrátili vyradenie vo štvrťfinále play-off Východnej konferencie KHL, keď v stredu zvíťazili na ľade Traktoru Čeľabinsk 2:1 a znížili stav série na 1:3. Posledný gól hostí a svoj druhý v play-off dal do prázdnej bránky slovenský útočník Tomáš Záborský.

Napriek prehre bol si potlesk vyslúžil aj brankár domácich Michael Garnett, ktorý vytvoril nový rekord KHL. Tridsaťročný Kanaďan totiž inkasoval po dlhých 211 minútach a 51 sekundách, keď ho v stredu prekonal v druhej tretine Sergej Kalinin. Garnett, ktorý ťahal sériu bez inkasovaného gólu od posledného duelu 1. kola play-off s Amurom Chabarovsk a Omsk ho neprestrelil v troch zápasoch, vylepšil doterajší rekord Georgija Gelišviliho. Ten v drese Lokomotivu Jaroslavľ nedostal v sezóne 2008/2009 gól 205 minút a 22 sekúnd.

V ďalšom štvrťfinálovom stretnutí Východnej konferencie zaznamenal svoj tretí gól v nadstavbovej časti slovenský krídelník Štefan Ružička. Jeho tím Salavat Ufa Julajev však po hetriku Fína Nika Kapanena z Kazane prehral 3:5. Stav série je nerozhodný 2:2.

Sumáre - KHL:
Traktor Čeľabinsk - Avangard Omsk 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 52. Čistov - 24. Kalinin, 27. Siomin, 59. ZÁBORSKÝ
/Stav série 1:3/

Salavat Ufa Julajev - Bars Kazaň 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Góly: 7. RUŽIČKA, 23. Pihlström, 38. Atjušov - 10. Obuchov, 33., 35. a 51. Kapanen, 42. Petrov

01 - Modified: 2024-04-12 11:49:23 - Feat.: - Title: Hráči z KHL nepôjdu na hokejový šampionát do Česka. Zväz tvrdí, že nie sú k dispozícii 02 - Modified: 2024-04-03 14:32:04 - Feat.: - Title: Valábik pre HN: Nemyslím si, že by pre hráčov z KHL prišla pozvánka do prípravy 03 - Modified: 2024-02-16 08:59:01 - Feat.: - Title: Dve podobné chyby, ktorých sa dopustili Pellegrini a Korčok 04 - Modified: 2024-01-15 09:04:34 - Feat.: - Title: Hudáček doplatil na to, že je ľahký terč (komentár) 05 - Modified: 2024-01-08 08:15:11 - Feat.: - Title: Slovák vyvolal rozruch v Česku. Hudáček končí po proteste fanúšikov v Jágrovom tíme expresne rýchlo
20. apríl 2024 13:57