Päť dôvodov, prečo sme zažili hokejovú blamáž

12.05.2014, 19:07
lmlm
Tri góly za šesť minút a nevyužitá presilovka o dvoch hráčov. Slováci prehrali s Francúzskom 3:5 a postup do štvrťfinále sa im vzdialil.

1. Chaos v obrane
Nič sa nezmenilo. V zápasoch proti favoritom sme sa ešte mohli vyhovoriť nato, že na favoritov nemáme a naša obrana je neskúsená. Ale aj proti slabšiemu súperovi naši obrancovia zlyhali. Robili veľa chýb v obrannom pásme, zbytočne odovzdávali puky súperom, ktorý sa ľahko dostával do šancí. A kvôli tomu sme s Francúzskom prehrali aj v počte striel 22:25, čo v minulosti nebývalo.

Prečítajte si aj: Stačilo šesť minút. A Slováci zažili fiasko s Francúzskom

2. Chýbala efektivita
V prvých dvoch tretinách bolo pozitívne, že sa konečne presadil náš elitný útok na čele s Mirom Šatanom a Lacom Nagyom, ktorí sa postarali o všetky tri góly vo francúzskej sieti. Dnes to nebol najlepší výkon gólmana Cristobala Hueta, napriek tomu, ho už ďalší hráči nedokázali prekonať. Opäť sme tak doplatili na nevyužité šance. Navyše sme sa výrazne nedokázali presadiť ani pri presilových hrách, keď sme dokázali využiť len jednu.

3. Stačilo šesť minút
Slováci doplatili na najhorší záver na svetových šampionátov za posledné roky. Za stavu 3:1 sme mali hru jednoznačne pod kontrolou, bez problémov sme strážili Francúzov, ktorým už v závere chýbali sily. Ale nevyvarovali sme sa oslabeniam, v ktorých skúsený francúzsky súper dokázal vyrovnať. A potom po ďalšej chybe v našej obrane sa postarali o dokonalý zvrat.

4. Doplatili sme na vylúčenia
Zbytočný faul Tomáša Tatara v útočnom pásme, vysoká hokejka Dávida Skokana. Aj takéto fauly nás zrážali. Zbytočne. Sedemkrát hrali naši hokejisti v oslabení. A aj keď v prvých presilovkách súpera sme odolávali, fyzicky to naša obrana nevydržala a napokon sme v oslabení inkasovali až trikrát. Celkovo máme spolu so Švajčiarskom zatiaľ najhoršiu obranu na majstrovstvách sveta, keď sme v troch dueloch dostali až dvanásť gólov.

5. Zlyhanie v presilovke
Sedem minút edo konca, stav 3:3. Slováci dostali obrovskú možnosť, aby sa po dvoch úderoch od Francúzov, spamätali a opäť dostali do vedenia. Hrali sme presilovku o dvoch hráčov. Lenže pod tlakom sme ju nevyužili. Naši hráči to hrali počas presilovky hlavne na Juraja Valacha, ktorého strely nemali žiadny efekt. Toto bol kľučový moment zápasu.

01 - Modified: 2006-05-12 08:44:00 - Feat.: 0 - Title: Operátori síce zlacňujú roaming, ale EK trvá na jeho regulácii
01 - Modified: 2024-05-05 18:33:11 - Feat.: - Title: Fíni majú v nominácii štyroch hráčov z NHL a 17-ročného Heleniusa 02 - Modified: 2024-04-26 17:19:44 - Feat.: - Title: Slováci nezvládli prvú tretinu, federálne derby v Trenčíne vyhrali Česi 03 - Modified: 2024-04-18 13:23:44 - Feat.: - Title: Obranca Marinčin prišiel o šampionát. Má prasknutý stavec, sezóna sa preňho skončila 04 - Modified: 2024-04-17 13:42:32 - Feat.: - Title: Kto príde z NHL na šampionát? Šatan počíta s Regendom, prvé posily majú doraziť už o týždeň 05 - Modified: 2023-05-25 20:36:50 - Feat.: - Title: Kanada zdolala Fínsko 4:1, postúpila do semifinále mieri už ôsmy krát
06. máj 2024 11:20