Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Nástupcom Vladimíra Růžičku pri českej hokejovej reprezentácii sa veľmi pravdepodobne stane Vladimír Vůjtek. Na štvrtkovom zasadnutí členovia výkonného výboru poverili prezidenta Tomáša Kráľa, aby rokoval práve so 68-ročným koučom. Vůjtek pre portál idnes.cz potvrdil, že ponuku prijme. Do 10. júla si vzal čas na zloženie realizačného tímu.

Keď Růžička minulý týždeň pod ťarchou „korupčnej“ aféry na post reprezentačného trénera rezignoval, oznámil hokejový šéf verejnosti, že na výber jeho nástupcu má s kolegami dosť času a jasno chce mať do konca júla. Teraz prichádza trochu prekvapivý a rýchly zvrat.

Hoci sa členovia výkonného výboru zhodovali, že vo štvrtok nemusí padnúť žiadne konkrétne meno, všetko je inak. Konkrétne meno padlo, väčšina sa v dlhej diskusii zhodla na najvhodnejšom kandidátovi, ktorým je skúsený Vůjtek.


Tréner Vladimír Vůjtek. Snímka: TASR/M. Baumann

Český kouč pritom po tohtoročných majstrovstvách sveta v Ostrave skončil po ďalšom neúspešnom šampionáte pri národnom tíme Slovenska. Vzhľadom k jeho pokročilému veku a občas priznávanej únave z práce sa zdalo, že ukončil kariéru. Aj sám to niekoľkokrát potvrdil.

Lenže dostal ponuku, ktorá sa len ťažko odmieta. "Potešilo ma to," priznal Vůjtek v rozhovore pre idnes.cz. Teraz bude Vůjtek premýšľať, ktorých spolupracovníkov si k sebe vyberie. "Som kolektívny človek," povedal bez ďalších detailov.

Než sa Kráľ a spol. uzniesli, že oslovia Vůjtka, dohodli sa, že nový kouč národného tímu by nemal byť zaťažený prácou v klube a zmluvu by mal uzavrieť na jeden rok. Z pôvodne plánovaného koncepčného riešenia tak trochu zišlo.

zdroj: idnes.cz
 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.