Kližan predviedol fantastický tenis. V Paríži zničil svetovú desiatku

26.05.2014, 14:22
Slovenský tenista vyradil v prvom kole na Roland Garros svetovú desiatku Keia Nišikoriho bez problémov 3:0 na sety.

Nastupoval ako jasný outsider. Hral totiž proti nasadenej deviatke a svetovej desiatke Japoncovi Keiovi Nišikorimu, ktorý hral v posledných mesiacoch vo výbornej forme. Lenže náš tenista predviedol v Paríži fantastický tenis. V prvom kole antukového grandslamového turnaja zdolal Kližan Nišikoriho 3:0 na sety (7:6, 6:1, 6:2).

Prečítajte si aj: V prvom sete sa trápila. Potom Cibulková prevalcovala súperku

Držiteľ singlového titulu z Mníchova a víťaz štvorhry na turnaji v Nice po druhý raz v kariére zdolal na grandslamovej pôde hráča svetovej Top ten. Na US Open 2012 v 2. kole získal skalp Francúza Jo-Wilfrieda Tsongu. Jeho ďalším súperom v Paríži bude Holanďan Robin Haase, s ktorým ma negatívnu bilanciu 1:2, vlani ho však pokoril na antuke v marockej Casablance.

Kližanovi vyšiel úvod zápasu s Nišikorim a po rýchlom brejku sa ujal vedenia 2:0. Japonec v ďalších minútach otočil na 5:3 a išiel podávať na víťazstvo v sete, Kližan si však vynútil tajbrejk, v ňom slávil úspech a v ďalšom priebehu zápasu úplne ovládol dvorec. Zverenec trénera Martina Damma ťažil z výborného pohybu po kurte, skvele podával i returnoval a pri dlhších výmenách od základnej čiary dokázal Nišikoriho zatlačiť do defenzívy. Za stavu 5:2 premenil v treťom sete hneď prvý mečbal.

Slovenský tenista Martin Kližan. Snímka: TASR/AP

Kližan na margo duelu s Nišikorim uviedol. "Vedel som, že Nišikori skrečoval zápas s Nadalom vo finále turnaja v Madride. Neviem však posúdiť, do akej miery bolo jeho zranenie vážne a či ovplyvnilo jeho dnešný výkon. Keď servoval, videl som, že sa trochu chytá za chrbát. Pri dlhých výmenách však predvádzal kvalitný tenis," povedal víťaz juniorky na Roland Garros z roku 2006 pre akreditované médiá.

Nišikori bol zo svojho výkonu veľmi sklamaný. „V prvom sete som hral útočne a nerobil som priveľa nevynútených chýb. Škoda, že sa mi nepodarilo zužitkovať vedenie 5:3, zápas sa mohol vyvíjať úplne ináč. Na turnajoch v Európe pred Roland Garros som hral veľmi dobre, o to viac ma mrzí, že s Parížom sa lúčim už po 1. kole. Malou útechou je akurát to, že som zápas dohral a neutrpel som žiadne ďalšie zranenie," povedal Japonec pre oficiálnu stránku ATP.

01 - Modified: 2006-06-01 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Hrbatý a Hantuchová idú ďalej
01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 04 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 05 - Modified: 2024-02-03 20:57:19 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert
19. apríl 2024 14:38