Sagan opäť víťazí. Dominoval vo Švajčiarsku

10.06.2013, 18:56
tasrtasr
Aktualizované | Najlepší slovenský cyklista vyhral tretiu etapu pretekov Okolo Švajčiarska.

Slovenský cyklista Peter Sagan zaknihoval ďalší výborný úspech, keď v pondelok triumfoval v 3. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska. Jazdec stajne Cannondale zaútočil asi tri kilometre pred koncom 204,9 km dlhej trate z Montreux do Meiringenu a cieľovú pásku preťal v čase 4:46:27 hodín.

Pre dvadsaťtriročného Sagana to je už siedme etapové víťazstvo na švajčiarskych cestách. V uplynulých dvoch ročníkoch podujatia v krajine helvétskeho kríža navyše získal aj dresy pre najlepšieho špurtéra. Druhú priečku v pondelok obsadil portugalský pretekár Rui Costa a tretí skončil Čech Roman Kreuziger. Druhý slovenský zástupca v pelotóne Peter Velits skončil so stratou 1:47 min 24. mieste. Na čelo priebežného poradia sa dostal domáci pretekár Mathias Frank s 25-sekundovým náskokom pred Kreuzigerom, tretí je Costa (+35 s).

Výsledky 3. etapy (Montreux - Meiringen, 204,9 km):
      1. Peter SAGAN (SR/Cannondale) 4:46:27 h, 2. Rui Costa (Por./Movistar), 3. Roman Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff), 4. Mathias Frank (Švaj./BMC) všetci rovnaký čas, 5. Bauke Mollema (Hol./Blanco Pro Cycling) +39 s, 6. Giovanni Visconti (Tal./Movistar) +46, 7. Daniel Martin (Ír./Garmin-Sharp), 8. Thibaut Pinot (Fr./FDJ), 9. Tanel Kangert (Est./Astana), 10. Jean-Christophe Peraud (Fr./AG2R La Mondiale) všetci rovnaký čas, ... 24. Peter VELITS (SR/Omega Pharma-QuickStep) +1:47

celkové poradie:
      1. Frank 7:39:38 h, 2. Kreuziger +23 s, 3. Costa +35, 4. Visconti +53, 5. Pinot +57, 6. Mollema +1:08, 7. Martin +1:23, 8. Kangert +1:26, 9. Peraud +1:28, 10. Tejay van Garderen (USA/BMC)+1:39, ... 24. VELITS +4:50, 44. SAGAN +10:55

01 - Modified: 2022-06-14 16:08:02 - Feat.: - Title: Sagan triumfoval v 3. etape Okolo Švajčiarska. V tejto sezóne má prvý triumf 02 - Modified: 2021-07-08 12:21:23 - Feat.: - Title: Sagan končí. Tour už pokračuje bez neho 03 - Modified: 2021-06-20 13:56:32 - Feat.: - Title: Sagan potvrdil svoju dominanciu. Získal siedmy slovenský majstrovský titul 04 - Modified: 2019-08-19 11:43:48 - Feat.: - Title: Volko v Zlíne zvíťazil v oboch šprintoch 05 - Modified: 2019-06-23 16:50:38 - Feat.: - Title: Sagan vyhral bodovaciu súťaž na pretekoch Okolo Švajčiarska
18. apríl 2024 23:45