Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2015, 07:22

Muhammad Ali kritizoval Trumpov návrh zakázať moslimom vstup do krajiny

Velikán boxu Muhammad Ali kritizoval v stredu návrh amerického republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa zakázať všetkým moslimom vstup na územie Spojených štátov. Ali vyzval moslimov, aby "sa postavili proti ľuďom, ktorí využívajú islam v prospech svojej vlastnej agendy". Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Bývalý americký boxer Ali, jeden z najslávnejších moslimov na svete, vyhlásil, že "kruté násilie takzvaných islamských džihádistov ide proti samotným zásadám nášho náboženstva".

Ali dodal, že americkí politickí lídri by mali pomáhať vzdelávať ostatných v tom, čo je islam, a "vysvetľovať, že títo pomýlení vrahovia prekrúcajú názory ľudí na islam".

Ali vo vyhlásení, ktoré ako prvá zverejnila americká televízia NBC News, neuviedol Trumpovo meno. Napísal však, že je namierené voči "prezidentským kandidátom navrhujúcim zákaz vstupu moslimských prisťahovalcov do USA". Niekoľkonásobný majster sveta v ťažkej váhe uviedol, že títo kandidáti "odradia mnoho ľudí od toho, aby sa viac dozvedali o islame".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.