Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2013, 11:23

Anglicko má stávkový škandál. Polícia zatkla šesť osôb

Britská polícia zatkla šesť osôb v súvislosti s vyšetrovaním rozsiahleho stávkového podvodu v anglickom futbale. Medzinárodný syndikát mal ovplyvňovať výsledky stretnutí Football Conference (v poradí piata najvyššia anglická súťaž) a nižších líg, informovala agentúra AP.

Denník The Telegraph vyrukoval s tvrdením, že minimálne traja zadržaní počas tohto týždňa sú futbalisti. Stávkový škandál by sa nemal dotýkať Premier League ani ďalších troch najvyšších súťaží v Anglicku.

Telegraph zverejnil tajne nakrútené video, v ktorom malo zaznieť, že prostredník ponúka za zmanipulovanie duelu 50-tisíc libier (približne 59.930 eur, pozn. red.). "V rámci vyšetrovania bolo v celej krajine zadržaných šesť osôb. Stredobodom pozornosti je medzinárodný syndikát obohacujúci sa na podvodoch s ovplyvňovaním futbalových zápasov," uviedla vo svojom vyhlásení Britská národná kriminálna agentúra (NCA), ktorá pri vyšetrovaní úzko spolupracuje s anglickou Futbalovou asociáciou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.