Žilina vydrela postup v posledných sekundách predĺženia. Zariadil to striedajúci hráč

06.08.2015, 21:47

Futbalisti slovenského vicemajstra MŠK Žilina postúpili do play off o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2015/2016. V infarktovej odvete 3. predkola síce prehrali na ihrisku ukrajinského tímu Vorskla Poltava 1:3 po predĺžení, ale ďalej idú po domácej výhre 2:0. Postupový gól Žilinčanov vo štvrtok zaznamenal v posledných sekundách predĺženia brazílsky legionár William.

Zverenci trénera Adrián Guľu sa dozvedia súpera v play off o účasť v skupinovej fáze EL po piatkovom žrebe.

odveta 3. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016

FC Vorskla Poltava - MŠK Žilina 3:1 pp (2:0, 0:0)

Góly: 67. Šinder, 90.+ J. Tkačuk, 101. Tursunov (z 11 m) - 120.+2 William. ŽK: Tursunov, Bartulovič, Sklyar, Dallku, Sapai, J. Tkačuk - Paur, Špalek, Škvarka, ČK: 100. Špalek po druhej žltej karte. Rozhodoval: Aghajev (Azer.)

/prvý zápas 0:2, do play off EL postúpila Žilina/

zostavy a striedania

Poltava: Nepogodov - Sapai (86. Miščenko), Dallku, J. Tkačuk, Siminin (46. Perduta) - Sklyar, A. Tkačuk, Tursunov, Kovpak, Bartulovič (60. Barannik) - Šinder

Žilina: Volešák - Špalek, Vavro, Škriniar, Letič (118. Hučko) - Pečovský - Paur, Bénes (73. Škvarka), Káčer, Mihalík (78. William) - Jelič

Žilinský tréner Guľa aj na odvetu 3. predkola EL odvážne zaradil do základnej zostavy aj 17-ročného stredopoliara Bénesa, či o rok staršieho útočníka hrajúceho na poste obrancu Špaleka. Na hrote útoku operoval chorvátsky kanonier Jelič, ktorý v aktuálnej sezóne EL strelil už sedem gólov.

Domáci začali tlakom a hneď v úvode si vytvorili dve veľké šance. Najskôr hlavička stopéra Dallkua skončila na brvne, keď brankár Volešák podbehol po rohovom kope loptu, a potom po centri Kovpaka mieril len do žilinského brankára Sapai. Hostia sa osmelili v 12. minúte, keď zdiaľky nebezpečne pálil Káčer.

Ten istý hráč potom centroval na hlavu Jeliča, ale hlavička Chorváta išla tesne nad bránu. Obaja hráči si zopakovali spoluprácu v 37. minúte, keď aktívny Káčer vysunul Jeliča, ten však osamotený pred domácim brankárom dlho váhal so strelou a loptu mu v poslednom momente odkopol dobiehajúci Dallku. V závere polčasu chyboval Vavro a po Šinderovom centri na voľného Kovpaka zachránil tím spod Dubňa stopér Škriniar.

Po zmene strán mohol otvoriť skóre Jelič, ale šancu po ďalšej Káčerovej prihrávke nevyužil. Po hodine hry strieľal na Volešáka Tursunov, potom Šinder hlavičkoval vedľa. Tlak domácich vygradoval v 67. minúte, keď center Dallkua, ktorý sa dostal k lopte po chybe Káčera, nasmeroval do siete Šinder - 1:0. Poltavu gól povzbudil a rýchlo sa pokúsila o ďalší, ktorý by znamenal predĺženie. V 86. minúte mal vyrovnanie na kopačke Barannik, ale v dobrej pozícii trafil iba bočnú sieť. Žilinčania napokon tesný náskok neudržali, keď v prvej minúte nadstaveného času využil fatálne zaváhanie kompletnej defenzívy MŠK Jevgen Tkačuk - 2:0.

V predĺžení mohli ako prví udrieť Slováci, ale striedajúci Škvarka v dobrej pozícii dlho váhal so strelou. Kľúčový moment sa odohral v 99. minúte. Po faule Paura na Perdutu mali domáci výhodu štandardnej situácie, Tursunov napálil loptu do v múri stojaceho Špaleka, ktorý ju zasiahol rukou. Nasledovalo jeho vylúčenie a pokutový kop, ktorý premenil Tursunov. V infarktovom závere však vyšla Žiline posledná akcia v druhej minúte nadstavenia, keď po priťuknutí od Jeliča skóroval gólom od žrde brazílsky legionár William. Žilina postúpila do play off EL, meno súpera sa dozvie po piatkovom žrebe.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
25. apríl 2024 02:33