Prvým víťazom v Číne Barrichello

27.09.2004, 00:00

Brazílsky pilot jazdiaci na Ferrari Rubens Barrichello sa stal historicky prvým víťazom Veľkej ceny Číny, 16. podujatia seriálu pretekov majstrovstiev sveta monopostov F1. Po triumfe na VC Talianska v Monze si pripísal na svoje konto druhé víťazstvo v rade. Populárny Rubinho kontroloval celý priebeh pretekov a spôsobom štart -- cieľ si vyjazdil ďalších 10 bodov do celkovej klasifikácie. "Mal som veľmi dobrý štart, cítil som sa v pohode počas celých preteky, ktoré boli skutočne pekné. Pár kôl pred koncom, keď som mal na vedúcej pozícii bezpečný osemsekundový náskok, som už trochu šetril auto," povedal po pretekoch Barrichello. Suverén tohtoročnej sezóny Michael Schumacher obsadil po štarte z posledného miesta a smolnom priebehu (kolízia s Klienom, "hodiny" po súboji s Alonsom, prasknutá pneumatika) až dvanástu priečku. O jednu priečku pred ním skončil bývalý svetový šampión z roku 1997 Kanaďan Jacques Villenevue, ktorý sa po roku vrátil na okruhy v monoposte Renault. Ďalší navrátilec Ralf Schumacher (Williams-BMW), ktorý vynechal od havárie na VC USA v Indianapolise 20. júna tohto roku pre zdravotné problémy s chrbticou posledných šesť podujatí seriálu MS F1, nevidel cieľovú šachovnicu, pretože musel odstúpiť po kolízii so Škótom Davidom Coulthardom (McLaren-Mercedes). Pred vypredaným hľadiskom, v ktorom sa tiesnilo 150 000 divákov, skončil druhý aj vďaka výbornej tímovej taktike s minimálnym odstupom Brit Jenson Button (BAR-Honda) a tretí bol Fín Kimi Räikkönen (McLaren-Mercedes).
FORMULA 1
Veľká cena Číny:
1. Barrichello (Ferrari) 1:29:12,420, 2. Button (BAR) +1,035, 3. Räikkönen (Fín.) McLaren +1,469, 4. Alonso (Renault) +32,510, 5. Montoya (Williams) +45,193, 6. Sato (BAR) +54,791, 7. Fisichella (Sauber) +1:05,464, 8. Massa (Sauber) +1:20,080, priebežné poradie MS: 1. M. Schumacher (Ferrari) 136 bodov, 2. Barrichello 108, 3. Button 79, 4. Alonso 50, 5. Trulli (Renault) 46, Pohár konštruktérov: 1. Ferrari 244 bodov, 2. BAR 105, 3. Renault 96, 4. Williams 64, 5. McLaren 58.

24. apríl 2024 03:37