Réway v Česku exceloval, žiarili aj ďalší Slováci

18.01.2015, 17:28

Ani výborný výkon Martina Réwaya, okorenený dvomi gólmi a asistenciou, nestačil hokejistom Sparty Praha v nedeľňajšom šlágri 39. kola českej extraligy. Pred vypredanou Werk arénou v Třinci viedli v polovici stretnutia už 3:0, napokon však vyšli bodovo naprázdno, o čom víťazným gólom na 5:4 rozhodol v 57. minúte Vladimír Dravecký. Ten si pripísal bod aj za presnú prihrávku, hosťujúci Réway sa stal najlepším hráčom Sparty v zápase.

Práve kapitán bronzových slovenských juniorov z MS v Kanade poslal "rudých" už po 109 sekundách do vedenia. Do polovice stretnutia sa po druhom góle Procházku presadil opäť Réway, no ešte do sirény znížil Jiří Adamský. Sparta nezachytila úvod tretej tretiny, inkasovala dvakrát a následne sa zápas gólovo vyrovnal. O všetkom rozhodol tri minúty pred sirénou Dravecký.

Darilo sa aj Jánovi Sýkorovi, ktorého Škoda Plzeň zdolala Vítkovice Steel rovnako 5:4. Dvadsaťštyriročný krídelník otvoril skóre v 4. minúte a následne pri prestrelke v druhej tretine prihral na góly Simona a Johnsona. Asistenciu si pripísal aj Branislav Kubka.

Tipsport extraliga - 39. kolo:

Slavia Praha - PSG Zlín 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 8. Leška, 8. Vlach

Oceláři Třinec - Sparta Praha 5:4 (0:1, 1:2, 4:1)

Góly: 35. Adamský, 42. Kreps, 42. Adamský (DRAVECKÝ), 49. Orsava, 57. DRAVECKÝ - 2. RÉWAY, 30. Procházka, 30. RÉWAY, 53. Polášek (RÉWAY)

Energie Karlove Vary - HC Olomouc 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 14. Balán, 23. Hruška - 41. Skrbek

Škoda Plzeň - Vítkovice Steel 5:4 (1:0, 4:3, 0:1)

Góly: 4. SÝKORA, 22. Simon (SÝKORA), 24. Jeřábek, 24. Mozík, 35. Johnson (SÝKORA, KUBKA) - 25. Němec, 29. Hlinka, 35. Svačina, 49. Svačina

01 - Modified: 2007-02-19 10:44:29 - Feat.: 0 - Title: Keď je kampaň v rukách úradníkov
01 - Modified: 2024-04-19 05:43:13 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
19. apríl 2024 12:00