Federer vyhral. A na Turnaji majstrov si udržal šancu na postup

07.11.2013, 16:08

Švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil vo štvrtkovom zápase B-skupiny Turnaja majstrov v londýnskej 02 aréne nad Francúzom Richardom Gasquetom v dvoch setoch 6:4 a 6:3 a udržal si nádej na postup do semifinále.

Tridsaťdvaročný bývalý líder svetového rebríčka v úvodnom zápase podľahol Srbovi Novakovi Djokovičovi a ak chce postúpiť do vyraďovacej fázy, musí v sobotňajšom stretnutí zdolať argentínskeho súpera Juana Martina Del Potra.

Šesťnásobný víťaz turnaja síce prehral prvých šesť loptičiek, no svojho súpera nenechal odskočiť. Hra bola vyrovnaná až do stavu 4:4 v prvom sete, keď sedemnásťnásobný grandslamový šampión následne zlomil súperove podanie a víťazstvo v prvom sete potvrdil čistou hrou. V druhom viedol 4:2 i 5:3. Gasquet ešte v deviatej hre odolával, no Federer nakoniec zavŕšil svoj triumf, keď premenil šiesty mečbal.

01 - Modified: 2005-08-30 14:08:00 - Feat.: 0 - Title: Česká národní banka sa v regióne považuje za najlepšieho komunikátora
01 - Modified: 2020-11-22 20:38:21 - Feat.: - Title: Prekvapenie na Turnaji majstrov. Titul vybojoval mladý Rus 02 - Modified: 2019-11-16 16:24:39 - Feat.: - Title: Federer si o titul prekvapivo nezahrá. Vyradil ho mladý Grék 03 - Modified: 2019-03-02 16:14:43 - Feat.: - Title: Federer dosiahol magickú métu. Získal stý titul vo dvojhre 04 - Modified: 2018-09-03 13:06:52 - Feat.: - Title: VIDEO: Diváci žasli, súper onemel. Génius Federer vytiahol netradičný víťazný úder 05 - Modified: 2018-07-04 05:24:16 - Feat.: - Title: Federer podpísal top zmluvu kariéry
16. apríl 2024 16:38