Slovenskí tenisti porazili Rakúsko. Prehrali jediný zápas

06.04.2014, 18:08

Bratislava 6. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti zvíťazili v stretnutí 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny v bratislavskom NTC nad Rakúskom 4:1 a prebojovali sa do septembrovej baráže o svetovú skupinu. O jediný bod pre rakúske farby sa postaral Andreas Haider-Maurer, ktorý v úvodnej nedeľňajšej dvojhre zdolal Norberta Gombosa za 1:27 h v dvoch setoch 7:6 (5) a 7:5. V záverečnom singli si Lukáš Lacko poradil s rakúskym debutantom Geraldom Melzerom za 91 minút v troch setoch 4:6, 6:3 a 6:2.

Už sobotňajšia štvorhra rozhodla o víťazstve slovenského tímu a nedeľňajšie zápasy boli iba formalitou. Slováci spoznajú svojho súpera v baráži už v utorok o 12.00 SEČ, keď je v londýnskej centrále ITF na programe žreb. Zverenci kapitána Miloslava Mečíŕa budú s najväčšou pravdepodobnosťou nenasadení a narazia na jedno z družstiev, ktoré na prelome januára a februára neuspeli v dueloch 1. kola svetovej skupiny. Do úvahy prichádzajú Španielsko, Srbsko, Kanada, Holandsko, Belgicko, Austrália, USA a Argentína.

V stretnutí medzi Gombosom a Haiderom-Maurerom si v prvom sete obaja hráči držali svoje podanie a tak na rad prišiel tajbrejk, v ktorom slávil úspech rakúsky antukár. O osude druhého dejstva rozhodla dvanásta hra, v ktorej Haider-Maurer prelomil súperovo podanie. Rakúšan premenil v poradí tretí mečbal. Pre Gombosa to bol druhý daviscupový zápas, v piatok pri premiére po výbornom výkone zdolal rakúsku jednotku Dominica Thiema.

"Hoci už bolo rozhodnuté a o nič nešlo, na kurt som nastupoval s tým, že chcem vyhrať. V oboch setoch som mal šance brejknúť ho, Haider-Maurer však počas celého zápasu výborne servoval a v dôležitých momentoch dokázal vytiahnuť eso alebo dal bod priamo z podanie. Škoda tajbrejku, v ktorom som pri setbale spravil zbytočnú chybu. V druhom sete za stavu 5:6 mi odišlo prvé podanie, čo Haider-Maurer využil, keďže na môj druhý servis si veril. Je to skúsený hráč, za Rakúsko už odohral veľa daviscupových zápasov," povedal rodák z Galanty, ktorý je členom Národného tenisového centra.

O osude prvého setu zápasu medzi Lackom a Melzerom rozhodol tretí gem, v ktorom Rakúšan vzal slovenskej jednotke servis. Druhé dejstvo sa stalo korisťou Lacka, ktorý od stavu 3:3 získal tri gemy v rade. Zverenec trénera Ladislava Simona sa dostal na koňa, v treťom sete po dvoch brejkoch odskočil súperovi na 4:1 a zápas dotiahol do úspešného konca. V ôsmom geme premenil pri vlastnom podaní vďaka esu v poradí druhý mečbal.

2. kolo 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára:

SLOVENSKO - Rakúsko 4:1

piatok:

Norbert Gombos - Dominic Thiem 6:4, 3:6, 6:3, 6:4

Lukáš Lacko - Andreas Haider-Maurer 7:6 (3), 4:6, 4:6, 6:2, 6:3

sobota:

Martin Kližan, Michal Mertiňák - Alexander Peya, Thiem 6:7 (4), 3:6, 7:6 (5), 6:4, 6:4

nedeľa:

Gombos - Haider-Maurer 6:7 (5), 5:7

Lacko - Gerald Melzer 4:6, 6:3, 6:2

la

01 - Modified: 2006-03-28 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Jukos dostal nútený dohľad
01 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 02 - Modified: 2024-02-05 11:28:36 - Feat.: - Title: Slováci chcú hrať skupinovú fázu finále Davisovho pohára doma. Bola by to bomba, tvrdí Molčan 03 - Modified: 2024-02-03 20:57:19 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert 04 - Modified: 2024-02-03 19:32:00 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert 05 - Modified: 2024-01-08 15:19:15 - Feat.: - Title: Moška pre HN: Náš tenis sa ocitol v elitnom klube 13 top krajín ako USA, Francúzsko, Španielsko či Nemecko
27. apríl 2024 01:57