StoryEditor

Nemeček prezradil, prečo chce byť opäť šéfom hokeja. Má v rukách tromf

28.05.2015, 11:21
Autor:
TASRTASR

Podpora rozširovania hráčskej základne je kľúčovým bodom programu súčasného prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igora Nemečka v boji o tento post s Richardom Lintnerom.

Okrem iného sa opiera o podporu správnych projektov, budovanie kvalitnej funkcionárskej infraštruktúry, Zákon o športe či usporiadanie MS na Slovensku v roku 2019.

Nemeček zverejnil kompletné znenie svojej kampane na štvrtkovej tlačovej konferencii. Vo štvorročnom cykle chce upriamiť svoju pozornosť predovšetkým na podporu rozširovania hráčskej základne, ktorá sa začína už pri detských kategóriách.

"Nie je nás na Slovensku tak veľa, aby sme si mohli dovoliť nechať stratiť akýkoľvek hokejový talent," uviedol v priloženej tlačovej správe súčasný prezident SZĽH a na margo svojej kandidatúry dodal:

"S mojím tímom posledné štyri roky tvrdo pracujem a do kandidatúry neponúkam iba slová na papieri, ale reálne výsledky, reálne skúsenosti a reálny program ďalšieho rozvoja slovenského hokeja."

Vzťahy s NHL

Päťdesiattriročný kandidát chce s rozširovaním hokejovej základne začať už od tých najmenších. Jedným z kľúčových bodov jeho programu je prilákanie detí k hokeju, a to celoplošnou distribúciou výstrojov ako aj pokračovaním v rôznych mládežníckych projektoch, do ktorých sa v minulosti zapojili tisícky detí.

S týmto súvisí podpora hokejovej akadémie Zdena Cígera STARS for STARS, mládežníckeho hokejového klubu Žigmunda Pálffyho v Skalici či ďalšie pokračovanie úspešných projektov SR "18" a SR "20". "Dvadsiatka je veľmi dobrý projekt, hráči sú v centralizovanej príprave a tým pádom majú na viac. Financuje to zväz, stojí to nejaké prostriedky, ale chceme v tom pokračovať ďalej. V uplynulých rokoch sa nám vďaka tomuto darí robiť na MS stabilizované výsledky a vyhýbame sa bojom o záchranu, " ozrejmil Nemeček.


Súčasný šéf slovenského hokeja Igor Nemeček. Snímka: TASR/M. Baumann

Naďalej špecifickým bodom zostáva zmluva SZĽH s NHL o odchode hráčov z domácich klubov do zámoria. "Keďže toto nezastrešuje IIHF, rozhodli sme sa to pokryť my s NHL. Hoci môže mať verejnosť dojem, že zo Slovenska veľa hráčov NHL neodchádza, môže sa to zmeniť a hráči pôjdu von vo väčšej miere. Chceme, aby kluby neboli ukrátené a v prípade odchodu ich hráča do NHL dostanú aspoň nejaké finančné ohodnotenie, ktoré im veľmi pomôže v rozpočte," dodal.

Nemečekov tromf

Nemečkovým veľkým tromfom v boji o prezidentské kreslo na hokejovej scéne sú majstrovstvá sveta v roku 2019. Tie Slovensku definitívne pridelil kongres Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) na uplynulom šampionáte v Prahe.

Prostredníctvom tohto projektu by Nemečkov tím chcel zaradiť Slovensko medzi krajiny, ktoré pravidelne organizujú podujatia tohto typu a zároveň získať pre podporu mládežníckeho, klubového a reprezentačného hokeja minimálne dvoch miliónov eur tak, ako v roku 2011.

"Je to prezentácia Slovenska, prezentácia miest Bratislavy a Košíc, prilákanie turistov a privítanie hokejovej špičky po ôsmich rokoch opäť na Slovensku. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo a ľudia, ktorí majú na to iný názor, budú po MS spokojní," uviedol Nemeček.

Jediným jeho oponentom na kreslo prezidenta SZĽH je bývalý úspešný hokejista a majster sveta z roku 2002 Richard Lintner. Ten uviedol svoju víziu pred ôsmimi dňami.

Spoločne s celým tímom, v ktorom figurujú aj ďalší hráči zo zlatej generácie Miroslav Šatan, Peter Bondra či Rastislav Pavlikovský, predstavil 24-bodový program rozvoja slovenského hokeja. Ten je postavený na štvorročnom cykle a okrem iného zahŕňa aj atraktívnejší model baráže v ligových súťažiach, zavedenie platového minima a platového stropu.

Voľby nového prezidenta prebehnú na kongrese SZĽH, ktorý sa bude konať 25. júna. Ten vzíde z hlasovania delegátov kongresu.

 

01 - Modified: 2007-06-12 09:12:00 - Feat.: 0 - Title: Bratislavské letisko vybavilo za päť mesiacov 633 tis. osôb
01 - Modified: 2023-09-20 13:33:04 - Feat.: - Title: Jurčina pre HN: Základ je vidieť v hráčovi potenciál a byť objektívny. Práca skauta pre Bruins ma baví 02 - Modified: 2023-09-14 09:43:35 - Feat.: - Title: Tatar má konečne nový klub. Mohol by to byť preňho naozaj výborný angažmán, verí Slovákovi expert 03 - Modified: 2023-09-03 13:06:22 - Feat.: - Title: Košičan Bartánus pre HN: Zápasy v Lige majstrov sú odmena za celoročnú drinu. Súboje s top tímami si užívam 04 - Modified: 2023-08-24 11:32:13 - Feat.: - Title: Slovenské hokejistky vypadli, na šampionáte podľahli Dánkam a sú bez bodu 05 - Modified: 2023-08-18 19:06:09 - Feat.: - Title: Hossa odohral v Trenčíne svoj posledný zápas, na exhibícii skóroval za oba tímy
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
25. september 2023 21:25