Večer v Barcelone patril Neymarovi. Predviedol gólový koncert (video)

17.10.2015, 22:37

Barcelona doma hladko zdolala Rayo Vallecano 5:2, pod čo sa Brazílčan Neymar podpísal štyrmi gólmi a jednou asistenciou. Hostia sa síce nečakane ujali vedenia po štvrťhodine hry zásluhou Javiho Guerru, ešte do prestávky ale Neymar premenil dva pokutové kopy a ďalšími dvoma zásahmi po prestávke zrazil súpera na kolená.

Piaty gól pridal Luis Suarez po prihrávke hviezdy večera Neymara a Barcelona tak má po sobote rovnako ako Real na konte 18 bodov, ale horšie skóre.

Futbalisti Realu Madrid po dvoch nerozhodných výsledkoch opäť zabrali v španielskej lige naplno, keď v sobotu vyhrali v dueli 8. kola na svojom trávniku nad Levante 3:0. Kanonier domácich Cristiano Ronaldo zároveň prekonal rekord Raula Gonzaleza v počte strelených gólov za "biely balet", dostal sa na métu 324 zásahov. Vo večernom zápase zažiaril Neymar štyrmi gólmi pri triumfe Barcelony nad Rayom Vallecano 5:2.

Real potvrdil úlohu favorita dvoma gólmi už v prvom polčase a v neúplnej tabuľke sa vyšvihol na prvé miesto. Skóre otvoril v 27. minúte Marcelo a už o tri minúty neskôr štadión oslavoval nového rekordéra. Ronaldo zvýšil na 2:0 a bol to jeho 324. gól v 310 súťažných dueloch za Real. Raul ich má na konte 323. Hladký triumf Realu spečatil v 81. minúte Jese.

Podľa štatistík Realu i denníka Marca dosiahol Ronaldo svoj 324. gól už v predchádzajúcom dueli Ligy majstrov proti Malmö FF. Štatistiky La Ligy mu ale uvádzajú o jeden presný zásah menej. Raul, ktorý hrá momentálne za New York Cosmos a v novembri ukončí profesionálnu hráčsku kariéru, potreboval na 323 gólov za Real Madrid 741 duelov.

Ronaldo dosiahol 324 gólov za Real v piatich súťažiach - liga (231), Liga majstrov (67), Španielsky pohár (21), španielsky Superpohár (3) a európsky Superpohár (2).

Primera Divison - 8. kolo:

Real Madrid – Levante UD 3:0 (2:0)

Góly: 28. Marcelo, 30. Ronaldo, 81. Jese

SD Eibar – FC Sevilla 1:1 (1:0)

Góly: 8. Baston – 71. Gameiro

FC Barcelona – Rayo Vallecano 5:2 (2:1)

Góly: 22., 32., 69. a 71. Neymar (prvé dva z 11m), 77. Suarez - 15. Guerra, 86. Jozabed

01 - Modified: 2007-10-16 08:07:02 - Feat.: 0 - Title: Fernet Stock novej "bielej" generácie
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
26. apríl 2024 06:09