Blamáž a hanba. Slováci prehrali s outsiderom

15.02.2014, 08:01
redred
Slovenskí hokejisti prehrali po slabom výkone so Slovinskom šokujúco 1:3.

Slovenskí hokejoví reprezentanti zostávajú aj po druhom vystúpení na ZOH v Soči bez bodu. V sobotňajšom dueli A-skupiny prekvapujúco podľahli outsiderovi turnaja Slovinsku 1:3. V deviatom vzájomnom stretnutí si tak pripísali prvú prehru s týmto súperom.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka od úvodu márne hľadali recept na prekonanie brankára Roberta Kristana. Naopak, hráči z malej alpskej krajiny boli väčšinu zápasu nebezpečnejší a aj strelecky aktívnejší. Tím Matjaža Kopitara rozhodol o svojej výhre v záverečnej časti, ktorú vyhral vďaka gólom Rika Tičara, Tomaža Razingara a Anžeho Kopitara. Trefa Tomáša Jurča, jeho premiérová v národnom tíme, už prišla neskoro.

Tieňom stretnutia bol likvidačný zákrok Sabahudina Kovačeviča na Tomáša Kopeckého, center druhého útoku zápas nedohral a má podozrenie na otras mozgu.

Slováci zakončia svoje vystúpenie v základnej A-skupine v nedeľu o 13.30 súbojom proti domácemu Rusku.

Slovensko - Slovinsko 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 60. Jurčo (Záborský, Chára) - 44. Tičar (Jeglič, Sabolič), 49. Razingar (Urbas, M. Rodman), 50. Kopitar (Muršak). Rozhodovali: Olenin (Rus.), Peel (USA) - Amell (Kan.), Deďuľa (Biel.), vylúčenia: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: SR od 10. min bez Kopeckého, od 21. s Miklíkom.

Slovensko: Halák - Starosta, Chára, Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin - Marián Hossa, Handzuš, Záborský - Tatar, Kopecký, Jurčo - Pánik, Surový, Bartovič - Radivojevič, Ölvecký, Marcel Hossa

Slovinsko: Kristan – Kranjc, Kovačevič, Gregorc, Robar, Podlipnik, Pavlin, Tavželj, Pretnar - D. Rodman, Kopitar, Muršak – Jeglič, Sabolič, Tičar - M. Rodman, Razingar, Urbas – Pance, Mušič, Goličič

Andrej Sekera, obranca SR (zdroj: Markíza): "Slovinci dobre bránili, korčuľovali, vedeli nás zatlačiť. My sme hrali príliš pri mantineloch, netlačili sa dovnútra, v strede nikoho nebolo. Snažili sme sa, mali sme pár šancí, no nepadlo nám to tam. Chceli sme vyhrať, ale výsledok bol opačný. Nemôžeme však vešať hlavy, zajtra musíme proti Rusom zabojovať."

Peter Ölvecký, útočník SR (zdroj: Markíza): "Slovinci sa na nás veľmi dobre pripravili, hrali zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov. Rozhodol prvý gól, ich to nakoplo, nás zlomilo. Zranenie Tomáša Kopeckého je pre nás citeľnou stratou, zranil sa nám už druhý center v druhom zápase. Bol to nebezpečný zákrok, lakeť do hlavy, aspoň jeden zo štyroch rozhodcov by si to mal všimnúť. Takéto veci ale dokážu aj stmeliť kolektív a verím, že nám to v konečnom dôsledku pomôže."

Tomáš Jurčo, autor jediného gólu SR (zdroj: Markíza): "Na debakel s USA sme rýchlo zabudli a hrali sme dnes najlepšie, ako vedeli. Snahu nám nemožno uprieť, to však veľakrát nestačí. Trápili sme sa, nevedeli sme preniknúť do ich pásma. Môj gól pár sekúnd pred koncom už nič neriešil. Vymenil by som aj päť takýchto gólov za víťazstvo. Neviem, čo sa stalo v priebehu tých pár minút v tretej tretine. Ťažko to vysvetliť. Neviem, či sme poľavili, či mali smolu, neviem, ako to ospravedlniť. Samozrejme, prehra mrzí, sme sklamaní, ale ideme ďalej. Verím, že v ďalších zápasoch sa k nám prikloní šťastie."

Blamáž a hanba. Slováci prehrali s outsiderom 11:16 60. minúta - 1:3 Slováci dokázali streliť aspoň čestný gól. Na výsledku zápasu to však už nič nemení. Slovenský hokej zažil jednu z najväčších prehier vo svojej histórii. 11:03 56. minúta Naši hokejisti sa vôbec nedokážu zdvihnúť a pôsobia úplne odovzdane. Je jasné, že tento zápas prehrajú. 11:00 Postreh Lukáša Havlíka Keď podobným spôsobom prehrávajú Kanaďania či Američania, fyzickým dôrazom znepríjemnia súperovi hokej. Tlačia sa do brankára, nedajú mu dýchať a podobne bombardujú dohrávaním súbojov aj súpera. Naši hokejisti sa však nevedia presadiť ani technicky, ani fyzicky. 10:59 54. minúta Presilovka Slovákov netrvala dlho, Tomášovi Tatarovi vyletela hokejka príliš vysoko a stav na ľade sa vyrovnal. 10:56 53. minúta Milan Bartovič vytvoril výhodnú pozíciu pre Michela Miklíka. Ten však prvý gól Slovenska nestrelil. 10:54 50. minúta - 0:3 Ďalší gól v sieti Jaroslava Haláka. Anže Kopitar si robí s našou obranou, čo chce. Slováci sú na kolenách a prehrávajú so Slovinskom už o tri góly. 10:50 Postreh Ľubomíra Maceka Keď už Zdeno urobí takúto chybu, tak potom je lepšie dnes radšej zo Soči odísť. A navyše dostávame ďalší gól. To už nastal čas na výhovorky nemyslíte? 10:49 49. minúta - 0:2 Úplná bezradnosť našich hokejistov pokračuje. Slovinci strieľajú už druhý gól a s našimi to vyzerá veľmi zle. 10:49 Postreh Lukáša Havlíka Z pohľadu na našu striedačku vidno, že slovenskí hokejisti už akoby rezignovali. Žiadne povzbudzovanie, hecovanie, len sklonené hlavy. A chlapci si nepomáhajú ani na ľade. Opäť hráme ako v druhej tretiny proti Američanom a Slovinci to trestajú. 10:43 44. minúta - 0:1 Naši hokejisti sa už nedokázali ubrániť tlaku a Jaroslav Halák prvýkrát inkasoval. Prehrávame 0:1. 10:42 Postreh Ľubomíra Maceka Spravidlivosť asi naozaj funguje. Slovinci si ten gól bohužiaľ zaslúžili. A aj prišiel. Prehrávame. 10:41 43. minúta Obrovská šanca Slovincov v presilovke. Najskôr nastrelili žrď a potom skvele v bránke zastúpil Haláka obranca Baranka. 10:40 Postreh Ľubomíra Maceka Andrej Meszároš si chcel asi oddychnúť, tak fauloval a ide na trestnú ľavicu, predsa len je zvyknutý z tejto sezóny NHL sedieť na tribúne. 10:39 42. minúta Slováci budú hrať v oslabení. Andrej Meszároš zbytočne kroščekoval slovinského hráča a odišiel na trestnú lavicu. 10:37 Začiatok tretej tretiny 10:36 Postreh Lukáša Havlíka Bude pokračovať predstavenie Kopitara s Muršákom alebo sa konečne zobudia aj naši hokejisti z NHL? Na konci druhej tretiny sme ukázali, že vieme Slovincov zatlačiť a vynútiť si ich chyby. Len v tom treba pokračovať, striasť zo seba americkú deku. 10:22 Koniec druhej tretiny 10:20 39. minúta Naši hokejisti dokázali počas presilovky konečne pritlačiť Slovincov a vybojovali sme si ďalšiu presilovku. Trvala však len osem sekúnd. 10:18 Postreh Lukáša Havlíka To je neuveriteľné. Každá strela Slovákov od modrej čiary je zblokovaná. Našim hokejistom akoby sa nechcelo korčuľovať a šetrili sa na osemfinále. 10:17 17. minúta Aktivita Mariána Hossu priniesla Slovensku druhú presilovú hru. 10:13 34. minúta Kopitar založil nádhernú akciu, slovenskí obrancovia boli absolútne rozhodení. Finálnu strelu musel hasiť až spoľahlivý Jaroslav Halák. 10:12 Postreh Lukáša Havlíka Katastrofálny pohyb Slovákov. Kto by to bol pred pár rokmi povedali, že Slovinci nás budú na olympiáde svojim korčuľovaním robiť obrovské problémy. Naši sú pomalí, nevedia sa uvoľniť a potom hráč s pukom nemá komu prihrať. Náš súper sa dostáva do šancí aj z druhého sledu, ich obrancovia výborne v útoku dopĺňajú útočníkov. Tí majú zároveň veľmi veľa priestoru pred našou bránkou, naši obrancovia akoby sa báli pritlačiť na nich a tak sa bez problémov tlačia aj na Haláka. 10:11 33. minúta Konečne tlak Slovenska. Postaral sa oň štvrtý útok, Radivojevič s Marcelom Hossom zabojovali pri mantineli a následne dvakrát ohrozili brankára Kristana. 10:08 30. minúta Slovinci sú čoraz aktívnejší. Jaroslav Halák musel zneškodniť ďalšiu nepríjemnú strelu po výbornej kombinácii slovinského tímu. 10:03 27. minúta Slováci si nedokázali vytvoriť počas presilovky žiadny tlak. 10:02 Postreh Ľubomíra Maceka Jaro Halák nám svojimi zákrokmi drží remízu. A to sme si mysleli, že si v tomto zápase v bráne trochu oddýchne. 09:58 25. minúta Presilovku si zahrajú aj naši hokejisti. Po faule na Richarda Pánika si išiel sadnúť na trestnú lavicu Anže Kopitar. 09:54 Postreh Lukáša Havlíka Slovenskí hokejisti musia v druhej tretine zlepšiť pohyb. Už nie je na čo čakať, musíme lietať po ľade, inak nás Slovinci ukorčuľujú. Bartovič ukázal, že sa to dá. Po takejto aktivite prídu aj chyby nášho súpera. 09:54 22. minúta Veľká šanca našich. Únik Milana Bartoviča nedokázal zakončiť gólom do odkrytej bránky Tomáš Surový. 09:52 Začala sa druhá tretina Slováci sa ubránili slovinskej presilovke. 09:38 Postreh Lukáša Havlíka Slovenskí hokejisti sa po zranení Tomáša Kopeckého nevedeli istý čas dostať zase do tempa. V posledných piatich minútach tretiny začali na Slovincov tlačiť, najmä naše mladé pušky z Detroitu, ku ktorým sa presťahoval ako center Peter Ölvecký. Bohužiaľ, pribrzdilo nás úplne zbytočné vylúčenie Tomáša Surového po útočnom faule. Na tieto zákroky sú rozhodcovia veľmi citliví a pozorní. Tvrdá hra sa im však evidentne páči. Až tak, že zabúdajú pískať fauly Slovincov. Najprv im odpustili narazenie Andreja Sekeru na mantinel a neskôr aj likvidačný faul na Kopeckého. To bol zákrok na 5 minút plus do konca. Slovinský tím však ukazuje, že je výborne pripravený. Dobre hrali už s Rusmi a našich tiež nepúšťajú do tlaku. Naopak, pri dvoch presilovkách si dokázali vytvoriť šance. Jaro Halák je však dnes pevnejší ako proti Američanom a zatiaľ chytá spoľahlivo. 09:37 Koniec prvej tretiny Naši hokejisti sa na záver tretiny ubránili masívnemu tlaku Kopitarovho tlaku počas presilovej hry. 09:37 Postreh Ľubomíra Maceka Po prvej tretine zabudnime radšej na reči o favoritoch a outsideroch. Slovinci rozhodne nevyzerajú, že by sa dnes zmierili s prehrou. Najmä, keď im budeme pomáhať faulami v útočnom pásme ako v prípade Tomáša Surového. 09:34 19. minúta Zbytočný faul Tomáša Surového a Slováci sa budú na konci tretiny brániť. 09:32 18. minúta Tatar s Jurčom opäť robia problémy Slovincom. Počas jedného striedania si vytvorili viacero šancí. 09:30 16. minúta Jaro Halák opäť výborný. Vyrazil nebezpečnú strelu slovinského útočníka. 09:29 16. minúta Pekná akcia slovenských "mladých pušiek." Po kombinácia Tatara s Jurčom sa dostal k puku Andrej Sekera. Jeho strelu však brankár Kristan kryl. 09:26 Postreh Ľubomíra Maceka Snáď sa v tomto zápase nedočkáme starej pravdy o tom, že naši hokejisti vedia aj z priemerného brankára urobiť hviezdu. Pretože Robert Kristan zatiaľ chytá výborne. A to hrá pritom v našej extralige. 09:25 12. minúta Opakovaný záber jasne ukázal, že Tomáš Kopecký bol faulovaný. Slovinský obranca ho lakťom zasiahol do hlavy. 09:24 Postreh Ľubomíra Maceka. editora HNonline Zatiaľ to nevyzerá, že hráme proti outsiderovi. Aspoň Marinčin si to rozhodne nemyslí a už musel byť na trestnej ľavici. 09:22 11. minúta Tomáš Kopecký vybojoval za bránkou Slovinska puk, jeden zo slovinských obrancov ho však tvrdo poslal k ľadu. Náš center sa len ťažko zdvihol z ľadu, nevyzerá to s ním vôbec dobre. 09:20 11. minúta Naši sú v oslabení pasívni. Jaro Halák zlikvidoval dve veľké šance Slovincov. 09:17 9. minúta Slovinci vyrovnali hru. Obranca Marinčin fauloval a naši hokejisti budú hrať v oslabení. 09:16 Postreh Lukáša Havlíka Slovinci hrajú fyzicky náročný hokej. Dohrávanie súbojov z ich strany je veľmi nepríjemné, jeden faul na Sekeru im už rozhodcovia odpustili. Naši hokejisti musia hrať zodpovedne vzadu. Zatiaľ sa im darí nekaziť pri dobrom forčekingu súpera, ale zároveň majú problém tvoriť. 09:13 Postreh Lukáša Havlíka Slovinci sa zatiaľ výborne pohybujú. Sú včas pri našich útočníkoch a dávajú im minimálny priestor, snažia sa ich zastaviť už v strednom pásme. Naši hokejisti by si mali vypýtať nejaký faul, vďaka tomu by lepšie zatlačili Slovincov v obrane. 09:12 4. minúta Jaro Halák zvládol prvú vážnejšiu šancu Slovincov, keď kryl strelu Jedliča od modrej čiary. 09:10 3. minúta Marián Hossa ukázal parádne sólo, keď prekorčuľoval cez celé ihrisko. Zakončoval však z veľkého uhla. 09:09 2. minúta Naši hokejisti sú aktívni. Viackrát v krátkom čase dokázali pritlačiť Slovincov v ich obrannej tretine. 09:07 Postreh Lukáša Havlíka, editora HN Tomáš Starosta odohral výborné prvé striedanie v našom prvom útoku. Ak si udrží tento štandard, z náhradníka bude platný člen tímu. 09:07 1. minúta Slováci si vytvorili veľkú šancu. Závar pred brankárom Kristanom však Slovinci zvládli. 09:05 Zápas sa práve začal Slovenskí hokejisti nastúpili v bielych dresoch. Veríme, že nám prinesú viac šťastia, ako tie tmavomodré.
01 - Modified: 2006-01-23 16:57:00 - Feat.: 0 - Title: V procese s Jozefom M. a spol. vypovedali obžalovaní
01 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 02 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 03 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 04 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky 05 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič
19. apríl 2024 05:25