Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2015, 00:00

Do biznisu v legendárnej NHL vstupuje prvý Slovák

Finančník a spoluzakladateľ Istrokapitálu Anton Siekel kúpil podiel v kanadskej firme TSC. Tá zastupuje hviezdy svetového hokeja.

Kanadská spoločnosť The Sports Corporation je piatou najväčšou agentúrou, ktorá zastupuje top hviezdy svetového hokeja v NHL. Zastrešuje desiatky hráčov, ktorých ročné príjmy sa blížia k 400 miliónom dolárov. A spolumajiteľom tejto firmy sa stal jeden z najbohatších Slovákov.

Podľa zistení HN akcionárom agentúry TSC je finančník a spoluzakladateľ skupiny Istrokapitál Anton Siekel. „S kanadskými partnermi máme uzavretú opčnú zmluvu na 20 percent tejto spoločnosti. Celý balík akcií ešte nie je doplatený, ale nejaké percentá už vlastním,“ povedal pre HN Siekel.

Po investíciách v hotelierskom, developerskom či stávkovom biznise sa tak Siekel vrhol na oblasť športového marketingu. A jeho podnikateľské aktivity sú ako prvého Slováka spojené s najslávnejšou hokejovou ligou sveta. Sumu, ktorú zaplatil za spoluvlastníctvo spoločnosti, nechcel prezradiť.


Anton Siekel. Snímka: HN/Peter Mayer

Aké spojenie má dnes Slovensko s NHL? Samozrejme, v súťaži máme 13 hokejistov a štyria skauti vyhľadávajú pre zámorské kluby talenty. No žiaden rodák spod Tatier nemal doteraz tak blízko k biznisu v NHL ako Siekel. Ten považuje vstup do firmy ako stávku na istotu. „Takáto investícia môže byť iba dobrá alebo ešte lepšia,“ hovorí a dodáva, že pri tomto biznise spája financie so zábavou.


Celý článok nájdete TU!


Ľudia, ktorí sa pohybujú okolo zámorského hokeja, poukazujú na to, že finančník si môže pomôcť hlavne v nadväzovaní kontaktov. „To neznamená, že teraz zo svojej pozície môže posunúť do NHL viac Slovákov. Je to biznisová záležitosť, je to výhodná investícia a je to zaujímavé v rámci amerického trhu,“ pozerá sa na vstup Peter Kadleček, slovenský hráčsky manažér, ktorý dlhodobo spolupracuje práve s agentúrou TSC.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.