Noc v NHL: Halák vychytával, Tatar skóroval

03.12.2014, 06:18

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák prispel v noci na stredu 16 úspešnými zákrokmi k víťazstvu New Yorku Islanders nad Ottawou 3:2 po predĺžení. Vychytal tak desiatu výhru v rade, čím vyrovnal klubový rekord legendárneho Billyho Smitha z roku 1982.

"Rekordy sú vždy pekné, ale bol to tímový výkon. Každý hráč v mužstve si zaslúži uznanie. Nie je to iba o mne," povedal pre zámorské médiá Halák, ktorý potvrdil skvelú formu. Počas úspešnej desaťzápasovej šnúry inkasoval dokopy iba 13 gólov. Senators ho veľmi často neohrozovali, dokopy čelil iba 18 strelám. "Nebol to však ľahký zápas," dodal.

V desiatich nočných zápasoch sa bodovo presadil iba jeden slovenský hokejista. Gól Tomáša Tatara nezabránil prehre Detroitu na domácom ľade s Floridou 3:4. Dvadsaťštyriročný útočník v 7. minúte otvoril skóre duelu, keď v presilovke nádherne tečoval strelu Pavla Dacjuka. Bol to pre neho jubilejný desiaty presný zásah v sezóne.

Výsledky NHL:

Buffalo - Tampa Bay 2:1 pp a sn, NY Islanders - Ottawa 3:2 pp /HALÁK kryl 16 z 18 striel hostí/, Pittsburgh - New Jersey 1:0, Washington - Vancouver 3:4, Carolina - Nashville 2:1, Toronto - Dallas 5:3, Detroit - Florida 3:4 /za domácich TATAR 1+0/, Calgary - Arizona 5:2, San Jose - Philadelphia 2:1, Los Angeles - Boston 1:0 v 55. minúte.

01 - Modified: 2007-01-14 13:05:00 - Feat.: 0 - Title: Podľa Bárdosa by mal arcibiskup Sokol odstúpiť
01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák
25. apríl 2024 12:14