Famózny štart do šampionátu. Slováci zničili súpera

27.12.2013, 12:07
red, tasrred, tasr
Naši mladí hokejisti vyhrali v úvodnom zápase na svetovom šampionáte do 20 rokov nad Nemeckom 9:2 a urobili výrazný krok k postupu do štvrťfinále.

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov impozantným spôsobom vstúpili do bojov na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo švédskom Malmö. Vo svojom úvodnom vystúpení v základnej A-skupine deklasovali v piatok rovesníkov z Nemecka 9:2. Strelecky excelovali najmä prvé dva slovenské útoky, Martin Réway a Dávid Gríger sa blysli zhodne gólom a tromi asistenciami, po troch bodoch (2+1) pridal slovanisti Marko Daňo a Milan Kolena.

Slováci prevýšili súpera vo všetkých činnostiach a pripísali si prvé dôležité víťazstvo, ktoré im dáva solídne vyhliadky smerom k postupu do štvrťfinále. Nemcov zdolali tretíkrát v sezóne, v lete na Summer Hockey Challenge v Poprade ich zdolali 6:3 a v novembri na turnaji vo švajčiarskom Monthey hladko 6:0.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša odohrajú ďalší duel na šampionáte už v sobotu o 13.30, keď si rovnako v Malmö Isstadione zmerajú sily s obhajcami titulu, reprezentantmi USA.

Slovensko - Nemecko 9:2 (3:0, 3:1, 3:1)
Góly: 4. Kolena (Gríger, Réway), 13. Daňo (Lunter), 18. Gríger (Kolena, Réway), 22. Daňo (Cehlárik), 27. Kolena (Réway, Gríger), 31. Gachulinec (Horanský, Mlynčár), 48. Réway (Gríger), 49. Lunter (Daňo, Cehlárik), 58. Horanský (Valjent) - 23. Kahun (Draisaitl), 46. Kahun (Möser, Draisaitl)

Sledovali sme online:

Koniec zápasu
Najlepším hráčom nášho tímu bol vyhlásený autor dvoch gólov Marko Daňo.

58. minúta – 9:2
Žilinčan Stanislav Horanský sa po samotatnej akcii strelecky presadil a dosiahol deviaty gól nášho tímu.

56. minúta
Naši hokejisti kontrolujú jasné víťazstvo nad Nemeckom a šetria sily pred sobotňajším náročným duelom s obhajcom titulu USA.

49. minúta – 8:2
Prešlo iba pár sekúnd. Útočník Mario Lunter využil prihrávku Marka Daňa a strelil ôsmy gól nášho tímu. V tejto chvíli sme Nemecku strelili viac gólov ako veľký favorit turnaja. Kanada totiž včera zdolala tohto súpera 7:2.

48. minúta – 7:2
Okamžitá odpoveď Slovákov. Martin Réway zobral v obrannom pásme puk súperovi, prihral si s Jakubom Grígerom a prvýkrát prekonal striedajúceho nemeckého brankára Kleina.

46. minúta – 6:2
Dominik Kahun tiesnenený slovenským obrancom sa dokázal presadiť a strelil druhý gól Nemecka.

41. minúta
Tretia tretina sa začala.

40. minúta
Naši hokejisti porakčovali aj v druhej tretine vo výbornom výkone. Podobne ako v prvej strelili súperovi tri góly a bezpečne si kráčajú po prvý dôležitý triumf na svetovom šampionáte.

31. minúta – 6:1
Neuveriteľný zápas. Našim juniorom vychádza takmer všetko. Šiesty gól strelil Daniel Gachulinec s prispením teče nemeckého obrancu. Nemecký brankár Marvin Cupper odchádza z ľadu. Do brány prišiel náhradník Patrick Klein.

27. minúta – 5:1
Druhý gól v zápase strelil aj Milan Kolena. Sám pred bránou dostal prihrávku a v páde strelou po hornú tyčku nedal nemeckému gólmanovi žiadnu šancu.

25. minúta
Prežili sme ďalšiu presilovú hru nášho súpera.

23. minúta – 4:1
Z druhej strely na našu bránu sa gólu dočkali aj Nemci zásluhou Dominika Kahuna. Naďalej však máme jasnú prevahu.

22. minúta – 4:0
Peter Cehlárik našiel spoza brány Marka Daňa a veľký talent slovenského hokeja strelil druhý gól v tomto zápase.

21. minúta
Druhá tretina sa začala.

20. minúta
Prvá tretina sa skončila. Mladí Slováci jú zvládli fantasticky. Súpera prakticky k ničomu nepustili a strelili mu až tri góly. Bokrošovci sa tak výrazne priblížili k dôležitému prvému triumfu na svetovom šampionáte do 20 rokov. Slováci dominujú aj v štatistikách, na strely vyhrali v prvom dejstve 13:1.

18. minúta – 3:0
Famózny vstup Slovákov spečatil dve minúty pred koncom prvej tretiny Jakub Gríger.

15. minúta
Pri našom oslabení sme mohli streliť tretí gól. Milan Kolena sa rútil sám na nemeckého brankára, ale neprekonal ho.

13. minúta – 2:0
Presadil sa aj líder nášho tímu Marko Daňo, ktorý zvýšil náskom Slovákov.

11. minúta
Zverenci trénera Ernesta Bokroša teraz bránia tesný náskok. Do hry sa už dostáva aj náš súper.

4. minúta - 1:0
Okamžite využívame presilovku. Náš prvý gól na šampionáte juniorov strelil útočník Milan Kolena.

4. minúta
Mladí Slováci začali aktívne. Budú hrať prvú presilovú hru na turnaji.

1. minúta
Prvý duel slovenských hokejistov na svetovom šampionáte do 20 rokov proti Nemecku práve začal.

01 - Modified: 2005-11-09 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Klienti skrachovaných bánk v ČR možno dostanú ďalšie odškodnenie
01 - Modified: 2024-01-06 11:27:54 - Feat.: - Title: MS20: Slovenskí hokejisti spoznali svojich súperov na budúcoročnom turnaji 02 - Modified: 2024-01-05 17:20:10 - Feat.: - Title: Česko – Fínsko 8:5. Juniori oslavujú bronz, Česi v závere zavŕšili obrat 03 - Modified: 2024-01-02 16:10:28 - Feat.: - Title: Česi oslavujú senzačný postup, Kanadu potopili 11 sekúnd pred koncom 04 - Modified: 2023-12-26 15:12:12 - Feat.: - Title: Reakcie českých médií: Nečakaná demolácia a hanba. Od Slovákov sme schytali debakel, súper hral výrazne lepšie 05 - Modified: 2023-12-26 15:38:00 - Feat.: - Title: MS20: Federálne derby bolo v jednoznačnej réžii Slovákov. Obhajcovia striebra z Česka prehrali o štyri góly
25. apríl 2024 15:25