Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.12.2013, 18:19

V Soči je takmer všetko pripravené, vyhlásil ruský premiér

Ruský premiér Dmitrij Medvedev vyhlásil, že väčšina športovísk pre blížiace sa zimné olympijské hry v Soči je už pripravená. „Prevažná väčšina dejísk olympiády ako horských, tak aj pobrežných je na sto percent pripravená,“ povedal Medvedev.

„Podmienky sú tak dobré, že organizátori ďalších olympijských hier budú mať problémy to zopakovať," dodal premiér po inšpekcii na brehu Čierneho mora. Medvedev vyžadoval, aby Soči ponúkalo komfortné a moderné podmienky pre športovcov a aj pre divákov, ktorí olympiádu navštívia.

Medvedev v pondelok zároveň podpísal pravidlá správania sa pre návštevníkov počas olympiády, ktoré vstúpia do platnosti 20. januára 2014. Na ZOH bude celkovo približne 6000 ľudí zo všetkých delegácii, z čoho je asi polovica športovcov. Olympiáda v Soči potrvá od 7. do 23. februára 2014 a celkovo sa bude bojovať v 98-ich disciplínach.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.