Halák svoj tím opäť priviedol k víťazstvu

18.10.2013, 07:53

Traja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v zápasoch zámorskej NHL v noci na piatok. Dva body v domácom súboji so St. Louis zaznamenal útočník "jastrabov" Marián Hossa, jeho mužstvo ale napokon prehralo 2:3 po samostatných nájazdoch. V bránke hostí stál po vystriedaní v predchádzajúcom súboji opäť Jaroslav Halák a svoj tím priviedol k už piatemu víťazstvu v tejto sezóne. Mal 27 úspešných zákrokov. Marián Hossa strávil na ľade viac ako 20 minút, počas nich vyslal na Haláka päť striel, zaznamenal aj jednu "plusku" a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Jeho spoluhráč Michal Handzuš odohral necelých 15 minút a na svoje konto si pripísal jeden mínusový bod a dve trestné minúty.

V súboji Florida - Boston sa tešil kapitán "medveďov" Zdeno Chára po výhre 3:2, ku ktorej prispel jednou asistenciou. Počas 25:12 minút na ľade, čo bola najvyššia porcia zo všetkých hráčov, sa prezentoval aj dvoma strelami. Na konto domáceho útočníka Floridy Tomáša Kopeckého pribudla len jedna "pluska" a mal jeden strelecký pokus. Tampa Bay zdolala na svojom ľade Minnesotu 3:1 a svoj podiel na tomto úspechu mal aj jej útočník Richard Pánik, ktorý asistoval pri vedúcom góle.

V hre boli aj ďalší slovenskí hokejisti. Obranca Caroliny Andrej sekera sa tešil v Toronte z výhry 3:2, zaznamenal ale jeden mínusový bod. Rovnaké víťazstvo dosiahli doma aj NY Islanders s Ľubomírom Višňovským proti Edmontonu, pričom Višňovský odohral 21:47 minút a prezentoval sa dvoma strelami. Montreal si doma poradil s Columbusom 5:3, ale brankár Peter Budaj šancu nedostal, rovnako ani Marián Gáborík v tíme hostí.

Až v siedmom zápase pod vedením trénera Patricka Roya prehralo Colorado, keď doma nestačilo na Detroit (2:4), keď vo víťaznom tíme šancu znova nedostal Tomáš Tatar.

01 - Modified: 2005-07-28 07:24:00 - Feat.: 0 - Title: Nová menšinová vláda Bulharska neprešla parlamentným hlasovaním o dôvere
01 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 02 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 03 - Modified: 2016-06-05 07:32:20 - Feat.: - Title: San Jose sa vrátilo do boja o Stanley cup 04 - Modified: 2016-06-02 05:37:37 - Feat.: - Title: Pittsburgh ovládol úvod finále NHL. Nad San Jose vedie 2:0 05 - Modified: 2016-05-27 05:29:17 - Feat.: - Title: Pittsburgh si vybojoval finále NHL. O góly v poslednom zápase sa postaral jediný hráč
19. apríl 2024 02:45