StoryEditor

Mal som dobrú sezónu. Teraz som späť, aby som pomohol Slovensku

08.05.2014, 09:58
Autor:
lmlm
Reprezentačný útočník a jeden z lídrov Slovenska na svetovom šampionáte v Bielorusku Ladislav Nagy v rozhovore pre HN:

Po troch rokoch sa vrátil. A je vo forme. Ladislav Nagy patril v tejto sezóne medzi lídrov slávneho fínskeho klubu Jokerit Helsinki, v ktorom mal takmer bod na zápas. Naposledy reprezentoval Slovensko na domácom šampionáte v roku 2011.

Teraz je späť, aby pomohol Slovensku na majstrovstvách sveta v Bielorusku. „Mal som dobrú sezónu, tak chcem pomôcť aj na šampionáte,“ povedal v rozhovore pre HN bývalý dlhoročný hokejista NHL Ladislav Nagy.

Rok 2011. Domáci šampionát. Slovensko nenaplnilo očakávania a nepostúpilo ani len do štvrťfinále. Váš posledný šampionát.
Vtedy v roku 2011 sa mi na domácom šampionáte hralo dobre. Mal som dobrú sezónu vo Švédsku. Škoda však, že sa mužstvu nedarilo a nepostúpili sme ani do štvrťfinále. Teraz sa mi darilo v Jokerite Helsinki tiež a chcem pomôcť tímu k dobrému výsledku a potešiť našich fanúšikov.

Čo vás viedlo k návratu do reprezentácie po troch rokoch?
Pýtali sa ma, či by som chcel reprezentovať a ísť na šampionát. Povedal som, že áno.

S trénerom Vůjtkom ste mali sporu. Odmietli ste ísť na prípravné turnaje a on vás zato už nevolal na majstrovstvá sveta. Vydiskutovali ste si to?
K tomu sme sa nechceli vracať. To bolo nedorozumenie, čo bolo bolo. Rozprávali sme sa skôr o tom, čo nás čaká v budúcnosti a na tomto šampionáte. Nevracali sme sa k tomu, kvôli čomu to bolo.

Nielenže sa vraciate, ale spolu s Miroslavom Šatanom budete aj líder tímu. Ste pripravený na túto úlohu?
Som pripravený. Spolu s Mirom sa snažíme pomáhať mladým hráčom v tíme, usmerniť ich. Ukazujeme im, keď spravia niečo zlé.

Ste pod tlakom?
Celú kariéru, všade kde som hral, som bol pod tlakom. Hráč sa s tým však musí vysporiadať. Treba hrať vždy uvoľnene a svoju hru.


Reprezentačný útočník Ladislav Nagy. Snímka: TASR/M. Baumann

S Akým cieľom idete na šampionát do Bieloruska?
Nie sme favoritmi, ale v príprave sme hrali dobre. Dôležité bude, aby sme korčuľovali a bojovali. A keď nám dobre zachytá brankár, tak môžeme uspieť. Cieľom je postup do štvrťfinále, tam to bude o jednom zápase, kto ho vyhrá, pôjde ďalej. Chceme hrať lepší hokej ako chalani na olympiáde a uspieť. Tímy sú síce nabité hviezdami, ale nemáme čo stratiť.

Váš klub Jokerit Helsinki  ide od novej sezóny do prestížnej KHL. Počíta s vami alebo hráte v Bielorusku aj o svoju budúcnosť?
Nebudem hrať o svoju budúcnosť. Nejaké ponuky mám, uvidím, počkám si čo bude po majstrovstvách sveta.

Teraz máme v reprezentácii veľa mladých hráčov. Nastal správny čas na výmenu generácií?
Je to veľmi dobré, mladí hráči hrali v príprave dobre, ukázali sa v dobrom svetle. Musia však získavať skúsenosti hlavne na takomto veľkom turnaji.

Majú mladí hráči nato, aby dokázali na šampionáte pomôcť k úspechu?
Sú to kvalitní hráči a veľké talenty. V krátkej budúcnosti budú lídrami reprezentácie.

Vy ste hral prvý šampionát ako dvadsaťročný.
Áno a bolo to podobné ako teraz. Ja som mal v tíme Petra Bondru, Žiga Pálffyho či Jozefa Stümpela, ktorí mi pomáhali. Pri nich som nabral skúsenosti. Je dobré, že nastala výmena a že sme dali šancu mladým hráčom.

Vás čaká prvý šampionát, kedy začíname proti silným súperom ako Česko a Kanada. Vyhovuje vám to?
Aspoň nás preveria ako na tom sme. Bude cenné, ak v úvode získame nejaké body, dodá nám to sebavedomie. Hrali sme dobre v príprave s Fími aj Rusmi, tak a nemáme čoho obávať. Všetko sa môže stať.

Na úvod máme Česko, veľkého rivala.
To je v podstate jedno. V každom zápase musíme hrať tak, ako by bol pre nás posledný. Tam sa ukáže ako na tom sme a ako budeme hrať.

01 - Modified: 2006-05-08 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Aj Slovan je už prvoligový
01 - Modified: 2024-05-27 09:39:33 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Slováci spoznali súperov na budúci rok, opäť narazíme aj na Kanadu 02 - Modified: 2024-05-26 06:05:36 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Česi vo finále bez Ruttu, dostal trest za zákrok na Lundeströma 03 - Modified: 2024-05-25 22:00:00 - Feat.: - Title: Hokejový šampionát po tretí raz na Slovensku? Áno, aj nie. Megalomanská aréna nemá zmysel, varuje odborníčka 04 - Modified: 2024-05-19 09:45:55 - Feat.: - Title: Českí hokejisti očakávajú Pastrňáka a Zachu, rozlúčili sa s Kovařčíkom 05 - Modified: 2024-05-17 06:32:24 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Šimon Nemec vytvoril rekord. Prekonal 89 rokov starý zápis
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
27. máj 2024 23:52