Cibulková znova Číňanku neporazila: Som sklamaná, mala som šance

14.03.2014, 06:13

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na prestížnom turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells. Ako nasadená jedenástka prehrala s najvyššie nasadenou Číňankou Na Li za 2:37 h v troch setoch 3:6, 6:4 a 3:6. Slovenská jednotka ani v šiestom vzájomnom stretnutí nenašla recept na svetovú dvojku a neodplatila jej prehru z finále grandslamového Australian Open v Melbourne. V Indian Wells si však vďaka postupu medzi elitnú osmičku vylepšila svoje doterajšie maximum. Z Kalifornie si odnáša prémiu 104.000 USD, 215 bodov do svetového rebríčka WTA a v jeho novom vydaní sa opäť výraznejšie priblíži k vytúženej Top ten.

Cibulková hneď v úvodnom geme zápasu s Na Li stratila vlastný servis. Vzápätí síce odpovedala rebrejkom, no v tretej hre opäť nevyužila výhodu podania, Číňanka po potvrdení brejku išla do vedenia 3:1 a prvý set získala vo svoj prospech. V druhom dejstve sa karta obrátila. Cibulková začala hrať odvážnejšie, zlepšila servis i returny a po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 5:1. Na Li síce v ďalších minútach znížila na 4:5, no Cibulková aj vďaka radám svojho trénera Mateja Liptáka dotiahla set do úspešného konca.

Hneď na začiatku rozhodujúceho dejstva Cibulková nasadenú jednotku brejkla, no Číňanka bleskovo kontrovala a vo štvrtom geme mala za stavu 2:1 k dispozícii päť brejkbalov. Cibulková ich vďaka sérii víťazných úderov odvrátila a v Tildenovom geme mala dva brejkbaly, nevyužila ich však, čo bol zlomový moment zápasu. Na Li za stavu 4:3 zobrala Slovenke servis a v ďalšej hre premenila hneď prvý mečbal.

Cibulková po šiestej prehre s Na Li netajila sklamanie. "Som sklamaná, pretože dnes som mala šance vyhrať, nevyužila som ich však, čo sa mi vypomstilo. Na začiatku tretieho setu som ju brejkla a potom som mala dva gembaly na 2:0. Keby som jeden z nich premenila, zápas sa mohol vyvíjať úplne ináč. V Tildenovom geme som mala dva brejkbaly, súperka však potom získala štyri fiftíny v rade. Ak chcete pomýšľať na úspech proti takej kvalitnej hráčke, akou ja Na Li, takéto šance jednoducho musíte zužitkovať. Bezprostredne po zápase prevláda u mňa smútok. Na druhej strane som však rada, že som proti Na Li odohrala lepší duel ako na Australian Open a zobrala som jej aspoň set. Už sa teším na ďalší veľký turnaj v Miami," povedala Cibulková pre oficiálnu stránku WTA.

Na Li priznala, že to bol iný zápas ako v Melbourne. "Základný rozdiel bol v tom, že Dominika hrala dnes agresívnejšie. V druhom sete išiel môj výkon nadol, čo súperka využila, zahrala tam veľa winnerov. Dôležité však bolo, že som sa ani za nepriaznivého stavu nevzdávala a bojovala som o každú loptičku. V závere tretieho setu som predviedla kvalitný tenis. Určite mi pomohol aj môj manžel, ktorý mi v každom zápase dodáva pokoj," povedala Na Li, ktorá v semifinále narazí na Talianku Flaviu Pennettovú. Rodáčka z Brindisi si v poslednom štvrťfinále ako nasadená dvadsiatka poradila a Američankou Sloane Stephensovou po trojsetovej bitke 6:4, 5:7 a 6:4.

dvojhra - štvrťfinále:

Na Li (1-Čína) - Dominika CIBULKOVÁ (11-SR) 6:3, 4:6, 6:3, Flavia Pennettová (20-Tal.) - Sloane Stephensová (17-USA) 6:4, 5:7, 6:4

01 - Modified: 2006-02-27 12:19:00 - Feat.: 0 - Title: V ST extralige vrcholí po olympijskej prestávke základná časť
01 - Modified: 2024-01-27 10:30:55 - Feat.: - Title: Jamrichová určite má šancu preraziť. Je dravá, vysoká a dobre aj podáva, pripomína mi Kvitovú, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-01-07 11:08:13 - Feat.: - Title: Ideálny začiatok sezóny. Hrunčáková triumfovala na turnaji WTA v Aucklande, má piaty deblový titul 03 - Modified: 2023-07-28 12:35:08 - Feat.: - Title: Česká cudzinecká polícia nevpustila ruskú tenistku, ktorá mala hrať na turnaji WTA v Prahe 04 - Modified: 2022-08-14 22:00:00 - Feat.: - Title: Počas kariéry zarobila 450 miliónov. Rodená víťazka Serena Williamsová má aj smelé investičné ambície 05 - Modified: 2021-06-12 15:41:51 - Feat.: - Title: Česko má grandslamovú šampiónku. Krejčíková vyhrala Roland Garros
16. apríl 2024 06:56