Liverpool zvládol drámu o titul. Skóroval aj Škrtel

13.04.2014, 16:45

Slovenský futbalista Martin Škrtel strelil v tejto sezóne anglickej Premier League už svoj siedmy gól. V nedeľňajšom šlágri 34. kola ním pomohol Liverpoolu k víťazstvu nad Manchestrom City v pomere 3:2, čím si "The Reds" upevnili vedúce postavenie v tabuľke.

Skóre duelu otvoril na Anfield Road v 6. minúte Raheem Sterling, vedenie 2:0 po prvom polčase zariadil o dvadsať minút neskôr práve Škrtel. Na center Gerrarda z rohového kopu si slovenský reprezentant ideálne nabehol na prednú žrď a hlavou poslal loptu do siete. Hráčom City sa síce podarilo skóre vyrovnať zásluhou Davida Silvu a vlastného gólu Glena Johnsona, cenný skalp súpera však zariadil dvanásť minút pred koncom Phillipe Coutinho.

Liverpool má na prvej priečke päťbodový náskok pred druhou Chelsea Londýn, ktorá má však nedeľňajší zápas k dobru. Štyri kolá pred koncom súťaže stráca tretí Manchester City 7 bodov, no má o dva odohraté zápasy menej.

FC Liverpool - Manchester City 3:2 (2:0)

Góly: 6. Sterling, 26. ŠKTRTEL, 78. Coutinho - 57. David Silva, 63. Johnson (vlastný). ČK: 90.+3 Henderson (Liverpool). 44.601 divákov

/za domácich M. Škrtel celý zápas + v 26. min. gól/

01 - Modified: 2006-04-04 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Otázky a odpovede (daňový preddavok)
01 - Modified: 2024-01-25 15:04:47 - Feat.: - Title: Tí, čo zosadili z trónu Man City. Biely balet sa pretancoval k ďalšiemu triumfu, dosiahol rekordný obrat 02 - Modified: 2024-01-03 14:48:12 - Feat.: - Title: Chcú sa s ním fotiť aj hráči Premier League. Anglický stredoškolák je nová senzácia vo svete športu 03 - Modified: 2023-12-28 12:14:27 - Feat.: - Title: Manchestrom sa podľa meteorológov pravdepodobne prehnalo tornádo, aerolinky rušia lety 04 - Modified: 2023-11-28 21:03:25 - Feat.: - Title: Otec rozhodol finále Ligy majstrov. Jeho syn má teraz na svedomí ďalší výnimočný futbalový zápis 05 - Modified: 2023-11-03 09:12:11 - Feat.: - Title: Známemu liverpoolskemu futbalistovi uniesli otca. Stovky protestujúcich žiadajú jeho prepustenie
25. apríl 2024 03:55