Pánik si pamätá výbuch s Dánmi: „Treba zachytiť úvod“

19.05.2014, 15:49
tasr, stltasr, stl

O osude slovenských hokejistov na MS mali rozhodnúť Dáni. Najprv im držali palce v pondelkovom súboji s Francúzskom a potom ich potrebovali zdolať v utorkovom záverečnom skupinovom dueli v Minsku.

Slovenskú nádej na štvrťfinále mohlo definitívne pochovať víťazstvo Francúzska nad Dánskom v riadnom hracom čase. V prípade, že by "Les Blues" získali v pondelok iba dva či menej bodov, stále ich šanca žila. To by však museli v utorok severanov zdolať a čakať na priaznivý výsledok zápasu Francúzsko - Česko.

"Nemáme to vo vlastných rukách," uvedomoval si Marek Ďaloga. "Nezostáva nám nič iné, ako sa spoľahnúť na pomoc druhých a v utorok urobiť maximum preto, aby sme proti Dánom vyťažili tri body. Ak sa to nepodarí, bude nás to mrzieť," povedal 25-ročný obranca, ktorý sa rovnako ako väčšina hráčov chystal sledovať zápas Dánska s Francúzskom na hotelovej izbe.

Hráči z Jutského polostrova prekvapili na šampionáte najmä víťazstvom nad Českom 4:3 po nájazdoch. "Dáni majú kvalitný tím vystužený hráčmi z NHL, švédskej a fínskej ligy. Je to typická severská škola. Bude to ťažký súper," predpovedal Ďaloga.

Slováci sa v doterajšej histórii stretli s Dánmi v najvyššej kategórii MS trikrát. Na šampionáte v Česku 2004 rozdrvili súpera v osemfinálovej skupine 8:0. Do pamäte slovenských fanúšikov sa potom nepríjemne vryl duel na MS 2010 v Nemecku.

V Kolíne nad Rýnom vtedy vybuchol "Hanlonovcom" v rukách dánsky dynamit - v prvej tretine inkasovali v priebehu 14 minút šesť gólov a utrpeli zahanbujúci debakel 0:6. Slováci im prehru vrátili o rok na "domácich" majstrovstvách sveta v Bratislave, kde zvíťazili pri rozlúčke Pavla Demitru s národným tímom 4:1.

Zo súčasného kádra zažilo šesťgólový debakel v Kolíne 2010 na vlastnej koži trio Vladimír Mihálik, Tomáš Tatar a Richard Pánik. "Mám na to zlé spomienky. Treba sa z toho zápasu poučiť. Musíme zachytiť najmä začiatok stretnutia, aby sa neopakovalo to, čo sa stalo v Nemecku," upozorňoval Pánik.

Aj on vníma silu protivníka, ktorý sa už v Minsku postaral o jedno veľké prekvapenie. "Proti Čechom predviedli Dáni vynikajúci výkon. Bude to určite náročný súper. Ak chceme byť úspešní, musíme podať zodpovedný výkon celých 60 minút," tvrdil krídelník Tampy Bay Lightning, ktorý stále čaká na prvý gól a prvý bod na turnaji.

01 - Modified: 2006-05-23 14:58:27 - Feat.: 0 - Title: Rusko má "v zuboch" nové členské štáty
01 - Modified: 2024-05-05 18:33:11 - Feat.: - Title: Fíni majú v nominácii štyroch hráčov z NHL a 17-ročného Heleniusa 02 - Modified: 2024-04-26 17:19:44 - Feat.: - Title: Slováci nezvládli prvú tretinu, federálne derby v Trenčíne vyhrali Česi 03 - Modified: 2024-04-18 13:23:44 - Feat.: - Title: Obranca Marinčin prišiel o šampionát. Má prasknutý stavec, sezóna sa preňho skončila 04 - Modified: 2024-04-17 13:42:32 - Feat.: - Title: Kto príde z NHL na šampionát? Šatan počíta s Regendom, prvé posily majú doraziť už o týždeň 05 - Modified: 2023-05-25 20:36:50 - Feat.: - Title: Kanada zdolala Fínsko 4:1, postúpila do semifinále mieri už ôsmy krát
06. máj 2024 06:42