Slovan natiahol víťaznú sériu v KHL. O ďalšom triumfe rozhodol v predĺžení

15.09.2015, 00:14

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili aj v pondelňajšom zápase KHL na ľade Medveščaku Záhreb 3:2 po predĺžení. Z troch duelov úvodného tripu novej sezóny si tak odniesli tri výhry a osem bodov. "Belasí" ťahajú sériu štyroch triumfov v rade a priebežne poskočili už na 4. pozíciu v tabuľke Západnej konferencie.

Výsledok duelu sa zrodil už v prvej šesťminútovke úvodnej tretiny, v ktorej padli všetky tri góly. Slovan sa ujal vedenia po teči Viedenského už v 2. minúte a druhý gól pridal v 5. pri oslabení Jeglič. Už o minútu neskôr korigoval skóre Genoway. "Belasí" odolávali domácemu tlaku až do záverečných sekúnd, keď prišla veľká hrúbka brankára Brusta, ktorý rozohral presne na hokejku Kvapila a ten poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe hostí Starosta.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie predstavia domácim divákom vo štvrtok 17. septembra o 19.30 h proti SKA Petrohrad.

KHL - základná časť:

Medveščak Záhreb - HC Slovan Bratislava 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 6. Genoway (Larkin, Hedberg), 60. Kvapil - 2. Viedenský (Bartovič, Barker), 5. Jeglič (Barker), 63. Starosta (Kašpar). Rozhodovali: Oskirko, Sergejev - Deďuľa, Sazonov, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Šťastný 5+DKZ za sekanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 5000 divákov.

zostavy:

Medveščak Záhreb: Krošelj – Mäntylä, Gysbers, Morrisonn, Kinrade, Katic, Larkin, Deutsch, Jurčina – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Giliati, Brule, Bjorkstrand – Hedberg, Genoway, Jämtin – Glumac, Zanoski

HC Slovan Bratislava: Brust - Barker, Novák, Starosta, Švarný, Sersen, Kozák, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy - Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan

Zápas mal veľmi rýchly úvod, ktorý zvládli lepšie hosťujúci hokejisti. Tí z neho vyťažili maximum, keď hneď prvé dve strely premenili na góly. Najprv sa v 2. minúte presadil Viedenský, ktorý tesne pred Krošeljom tečoval nahodený puk Barkera. V 5. minúte bolo už 2:0 pre Slovan, druhý zásah pridal dokonca pri vlastnom oslabení. Opäť v tom mal prsty kanadský obranca Barker, ktorý prihral na ľavú stranu Jegličovi a ten pohotovou strelou rozvlnil sieť - 2:0.

Domáci tréner na to reagoval oddychovým čas, ktorý jeho hráčom pomohol. Ihneď začali súpera napádať vyššie v poli a dôraznejšie, čo prinieslo ovocie už v 6. minúte. Po akcii tretej formácie sa presadil Genoway - 1:2. Potom už tempo zápasu výrazne spomalilo, na oboch stranách sa začali množiť nepresnosti a taktiež tvrdé zákroky. Diváci čakali na ďalšiu väčšiu šancu až do 12. minúty, keď Brust musel zneškodniť šancu Glumaca. Slovan prišiel v závere tretiny o Šťastného, ktorý dostal za sekanie päť minút plus do konca zápasu.

V druhom dejstve sa príliš nezmenilo, na ľade sa najmä bojovalo a obe mužstvá sa opierali o pozorné výkony v defenzíve. Slovan si v jej úvod zahral presilovku, no nepresadil sa a navyše mohol inkasovať, keď Brust stratil puk a Brule ho takmer dorazil do siete. V 25. minúte odpovedali hostia dobrou strelou Bartoviča a Krošelj si vzápätí poradil aj s veľkou možnosťou Skalického.

"Belasí" mohli ísť do dvojgólového vedenia v 27. minúte. Nagy sa zľava natlačil pred bránku a vypálil, jeho strelu zastavila brankárova lapačka. Slovan si potom zahral trikrát v oslabení, ale aj tak dokázal ohroziť súpera. V 38. minúte prišla ďalšia veľká šanca na gól. Kašpar s Nedorostom sa dostali do prečíslenia, dvakrát si šikovne vymenili puk, ale druhý menovaný opäť nevyzrel na oporu domácich Krošelja.

V treťom dejstve sa domáci pokúšali streliť vyrovnávajúci gól, no ich súper odolával a nepúšťal Medveščak do čistých šancí. V 46. minúte navyše mohli svoj náskok ešte zvýšiť, no dobré príležitosti Kašpara a Nagya vyriešil domáci brankár.

"Belasí" nerozhodli ani počas ďalšej presilovky, Záhreb sa snažil o gól, ale v útoku bol viac-menej bezzubí. Za 15 minút tretej časti sa dostali iba do dvoch nebezpečných situácii, ktoré Brust zvládol. "Belasí" odolávali domácemu tlaku až do záverečných sekúnd. Časomiera ukazovala 28 sekúnd od konca, keď však prišla veľká hrúbka brankára Brusta, ktorý rozohral presne na hokejku Kvapila a ten poslal duel do predĺženia - 2:2. V ňom však Slovan dokázal vyťažiť triumf a cenné dva body, víťazný gól zaznamenal Starosta - 2:3.

Miloš Říha, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Vedeli sme, že Medveščak doma neprehráva, navyše mali dva dni voľna, počítali sme s tým, že na nás vletia. Podarilo sa nám aktívnou obranou streliť dva góly, tým sme sa upokojili a hrali svoju hru. V druhej tretine bolo množstvo vylúčení, štvrtá päťka moc nehrala. V tretej tretine sme hrali na brejky, bolo ich mnoho, bohužiaľ v situácii dva na jedna sme góly nedali. Sme radi za dva body, a tiež za to, že po chybe v závere sa mužstvo otriaslo a zvíťazilo. Máme sa za sebou výborný výjazd, trikrát sme zvíťazili, sme veľmi spokojní s prácou mužstva, so ziskom až ôsmych bodov.

14. Čerepovec 8 0 2 0 6 14:24 4

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o hlas.

ny

01 - Modified: 2014-04-09 08:39:02 - Feat.: 0 - Title: Hypotéka či stavebné sporenie?
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
20. apríl 2024 15:02